Okunma

OOXML Onayı Askıya Alındı


29 Mayıs 2008 Perşembe 21:00
OOXML Onayı Askıya Alındı
Microsoft tarafından geliştirilen ve alternatif bir belge standardı olarak Uluslararası Standartlar Organizasyonu‘na sunularak kabul edilen OOXML konusunda tartışmalar sürüyor. Güney Afrika Cumhuriyeti‘nin standartlar organizasyonu, konuyla ilgili olarak temyize başvurmuş durumda. Hızlandırılmış onay sürecinin usulüyle ilgili çeşitli iddialarda bulunan kurumun bu girişimi sebebiyle, OOXML‘in resmî onay sürecini tamamlanması askıya alınmış oldu.

Onaya Günler Kala…

1 Nisan’da yapılan oylamalarda OOXML biçimi uluslararası bir standart olmak için yeterli oy çokluğunu yakalamış, yasal prosedür gereği nihai onay için son iki aylık periyoda girmişti.

Bilgi için: Özgürlük İçin
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" OOXML Onayı Askıya Alındı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OOXML Onayı Askıya Alındı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OOXML Onayı Askıya Alındı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "