Apple Bul’un ‘açık’ uygulamasını yaptılar


04 Mart 2021 Perşembe 21:20
ABONE OL
Apple Bul’un ‘açık’ uygulamasını yaptılar

Apple, Find My (Bul) uygulamasını üçüncü taraf aksesuar üreticilerine açacağına söz verdi. Ancak bunun ötesinde, Secure Mobile Networking Lab‘deki güvenlik araştırmacıları OpenHaystack ismini verdikleri ve Apple cihazlarının kendilerini Find Me ağına kaydetme biçimini tersine çeviren bir uygulama geliştirdi. Açık kaynaklı uygulama, Bluetooth üzerinden aktif edilebiliyor.

OpenHaystack, Apple Bul’un özelliklerini taklit ediyor

Oluşturulan özel etiketlerin konumunu izlemek için kullanılabilecek bir Mac uygulaması aracılığıyla çalışan OpenHaystack, izleme sağlamak için doğrudan desteğe sahip durumda. Geliştiriciler tarafından Bluetooth Düşük Enerji (BLE) cihaz desteğinin de eklenmesi muhtemel olan uygulama, tıpkı Apple’ın Find My uygulamasının çalıştığı gibi cihazların konumunu belirleyebiliyor.

openhaystack-apple-bulu-acik-kaynakli-hale-getirdi

Bir anlamda hackleme prensiplerine sahip olan uygulama, anahtar oluşturmak ve Apple’ın Find My ağına gerekli erişimi elde etmek için bir Mail eklentisi kullanıyor. Bu nedenle Mail’inizin OpenHaystack uygulaması için çalışıyor olması gerekiyor. Bul ağına ciddi bir güvenlik zaafı yaratmıyor gibi görülen uygulama için geliştiriciler tarafından önemli bir sorumluk beyanı da paylaşıldı.

Geliştiriciler tarafından paylaşılan beyanda, “OpenHaystack deneysel bir yazılımdır. Kod test edilmemiştir ve eksiktir. Örneğin, aygıt yazılımımızı kullanan OpenHaystack etiketleri sabit bir genel anahtar yayınlar ve bu nedenle yakınlardaki diğer cihazlar tarafından izlenilebilir. Apple Inc.’e bağlı değildir ya da Apple Inc. tarafından desteklenmemektedir” ifadeleri kullanıldı.

Apple’ın üçüncü taraf aksesuarları için resmi destek çalışmalarıysa hala sürüyor. Son olarak Belkin, Find My’ı destekleyecek bir dizi kulaklık duyurdu. OpenHaystack’ın kurulumunun ne kadar karmaşık olduğu düşünüldüğünde, resmi uygulamaların daha çok cazip gelmesi tahmin ediliyor. Uygulamanın github sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Apple Bul’un ‘açık’ uygulamasını yaptılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Bul’un ‘açık’ uygulamasını yaptılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Bul’un ‘açık’ uygulamasını yaptılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme