Okunma

OpenOffice Yavaşlıyor mu?


29 Mayıs 2008 Perşembe 21:00
OpenOffice Yavaşlıyor mu?
OpenOffice, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından tercih edilen, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir ofis paketidir. Bu paket içinde yazı, çizim, hesap tablosu gibi uygulamalar mevcut ve her yeni sürümde birçok özellik bu pakete dahil oluyor. Fakat şimdilerde OpenOffice.org her geçen sürümüyle birlikte yavaşladığı yönünde iddialarla gündeme gelmiş durumda.


Sıfırdan açılış süreleri.

Sürümlere Göre Hızın Değişimi

OpenOffice.org Ninja tarafından açıklanan verilere göre, Linux altında yapılan testlerde, yazılımın çalışmaya başlaması, dosya açması ve kapanması gibi işlemlerde 1.1.5 ile 2.0 arasında önemli bir iyileşme gözlemlenirken, 2.0’dan sonraki sürümlerde yükleme sürelerinin uzadığını görebiliyoruz.


Dosya açılma süreleri.

Tablolardaki verilere göre, yeni sürümde, 2.0’dan önceki diğer sürümlere göre bir iyileşme olsa da, 2.0 sürümündeki zirve noktası diğer sürümlerde, özellikle açılış ve yükleme sürelerinde, yakalanamamış. OpenOffice, görünüşe göre teknoloji yenilendikçe artan kaynakları kullanmak konusunda diğer yazılımlardan geri kalmıyor.

Bilgi için: OpenOffice.org Ninja
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “OpenOffice Yavaşlıyor mu?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    emrah openoffice kullanıyorum 2.4 ü ama memnuniyet konusunda fena değil bide her açıp kapatmada değişiklik yapmadında bile kaydet kaydetme çıkıyor o biraz sıkıcı bide excell de tab tuşunu istediğimiz gibi kullanamıyorum sorun çıkartıyor sadece oklardan ilerliyorum ama ginede fena sayılmaz…

" OpenOffice Yavaşlıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OpenOffice Yavaşlıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OpenOffice Yavaşlıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "