Okunma

OpenSocial’a Büyük Destek


25 Mart 2008 Salı 22:00
OpenSocial’a Büyük Destek
Yahoo ve MySpace, Google‘ın sosyal ağlar için standartlaşma önerisine sıcak baktığını, yeni kurulan birliğe katılarak gösterdi. OpenSocial Foundation olarak adlandırılan kurum, açık ve topluluğun belirlediği standartlarla yola devam etmek ve açıkçası çok büyümüş olan Facebook’a toplu bir rakip çıkartmak gibi amaçlara hizmet edecek. Facebook’un bir kısmını satın alan Microsoft’un Yahoo’yu alma girişimine bir tepki olarak, Yahoo’nun Google’la, yani azılı rakibiyle iş birliği yaptığı da düşünülen şeyler arasında. Görünene göre Yahoo kolay lokma olmayacağı gibi Facebook’a da ciddi bir rakip olacak.

Bilgi için: OpenSocial
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" OpenSocial’a Büyük Destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OpenSocial’a Büyük Destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OpenSocial’a Büyük Destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "