Okunma

Opera 9.24 Çıktı


16 Ekim 2007 Salı 13:00
Opera 9.24 Çıktı
Yeni sürüm sadece 2 adet güvenlik yaması içeriyor. Güvenlik şirketi Secunia, bu açıkları "yüksek derece önemli" olarak nitelendiriyor. Böylece Opera‘nın en güvenli tarayıcı olduğu iddiasına karşı şüpheler oluşur mu bilemiyoruz. Diğer tarayıcıların sık sık güvenlikle ilgili yama çıkarmalarına alışkındık ancak söz konusu Opera olunca şaşırmamak elde değil. Opera‘yla ilgili diğer önemli gelişme ise asıl büyük değişiklikleri içerecek olan 9.50’nin beta sürümünün 25 Ekim‘de yayınlanacağı haberi oldu. Ancak biz ne şu anki alfa sürümünü, ne de çıkacak olan beta sürümünü test amacı dışında kurmanızı tavsiye etmiyoruz. Şimdilik aşağıdaki bağlantılardan Türkçe Opera 9.24‘ü indirip güvenliğinize güvenlik katabilirsiniz.

İndirin

:: Windows İçin
:: Mac OS X İçin (İngilizce)
:: Linux İçin (İngilizce)

       :: Görüşlerinizi forumda tartışalım.

Bilgi İçin: Opera
Yazar: Saner Apaydın
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Opera 9.24 Çıktı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yıllardan beri Opera kullanıyorum. Bu yüzden küçük çocuklar gibi şu tarayıcı iyidir şu tarayıcı “hikayedir” cümleleri kullanmayacağım. Ama şunu belirtmekte yarar görüyorum. Eğer Opera tarayıcısını denemeyen insanlarımız varsa, denediklerinde gerçektende çok güzel özellikleri olduğunu göreceklerdir.
  Gerek piyasa standartlarını belirleyen özellikleri ile, gerek kullanışlılığı ile ön plana çıkmasını bilen bir tarayıcı olduğunu bir çok kişi tarafından dile getirilmektedir.
  Operanın biraz yüksek sistem istediği doğru olabilir. Ama bunun bile bir nedeninin olduğunu daha sonra farkedeceksiniz. Diğer tarayıcılarda iyi olabilir. Ama ülkemizdeki insanların bu tarayıcı hakkında sanırım çok fazla bilgileri yok. Denediklerinde mutlaka ama mutlaka kendilerine göre ayar yapmaları gerekmektedir. Biraz deneme yanılma yoluyla özellikleri, sezgisel olarak ne işe yaradıklarını anlayacaklardır.

  Umarım internet kullanımınız bu yazılım sayesinde daha renkli olur.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ne olursa olsun; güvenlik, hız, vs… En iyi tarayıcı OPERA…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Nedir böyle? biz 9.5 i beklerken adamlar kaç tane sürüm daha çıkaracaklar?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Opera super tarayıcı bence.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Opera kullanın hızı yaşayın.
  Turbo internet.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  OPERAyı güvenlik olmasa bile kullanırım.

  İlk fırsatta operaya da gitmeyi düşünüyorum.

  farukopat

" Opera 9.24 Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Opera 9.24 Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Opera 9.24 Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "