OPPO AR Gözlük 2 tanıtıldı! İşte özellikleri


17 Kasım 2020 Salı 12:49
OPPO AR Gözlük 2 tanıtıldı! İşte özellikleri

Geçtiğimiz günlerde AR gözlüğün tanıtım tarihi açıklanmıştı. Bizde sizlere bu haberi duyurmuştuk. Bugün, 2020 OPPO Geleceğin Teknolojisi Konferansı’nda OPPO AR Gözlük 2 tanıtıldı! İşte özellikleri!

OPPO AR Gözlük 2 özellikleri

AR Gözlük her iki eli de milisaniyeler içinde algılayıp takip edebilen dürbün balık gözü kameralarla donatılmıştır. AR Gözlük, geçen yıl tanıtılan gözlükten daha ince ve daha hafiftir; Şirket, geçen yılki modelden yüzde 75 daha hafif olduğunu da iddia ediyor. AR gözlüğü taktığınızda menüye dokunabilecek, nesneleri itip çekebilecek gibi el hareketlerini rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

Oppo AR Gözlük 2

Yeniden tasarlanmış olan AR Gözlük; stereo balık gözü kamera, standart RGB kamera ve 3D ToF sensörü sayesinde karma gerçeklik ve artırılmış gerçeklik özellikleri sunmaya devam ediyor. Bu gözlük jest tabanlı etkileşimler, uzamsal yerelleştirme yoluyla etkileşimlere izin verdiğini ve milisaniyeler içinde 3D mekansal yerelleştirme gerçekleştirebileceğini söylemektedir. Başka bir deyişle Oppo daha doğru, doğal bir AR deneyimi sunuyor.

Fazla ilginç bir şekilde Oppo, kullanıcıların USB-C kablosuyla bir Oppo Find X2 Pro’yu gözlüğe bağlayarak CPU ve GPU performansını birinci nesil gözlüklere kıyasla yüzde 40’a kadar artırabileceğini söylüyor.

Şirket, sanal gerçeklik kulaklıklarına benzer şekilde bir AR sinemasında çevrimiçi ve yerel videoları izleyebileceğinizi söylüyor. Dahası, bazı oyunları (kule savunma gibi oyunlar) gerçek dünyanın üzerine yerleştirme yeteneğini de öne çıkarıyor. Oppo, mobil cihazda basit dokunuşlar ve kaydırmalar kullanarak eşleştirilmiş bir akıllı telefon aracılığıyla AR Gözlük ile de etkileşime girebileceğini belirtiyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" OPPO AR Gözlük 2 tanıtıldı! İşte özellikleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OPPO AR Gözlük 2 tanıtıldı! İşte özellikleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OPPO AR Gözlük 2 tanıtıldı! İşte özellikleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  2. 2 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  3. 3 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  4. 4 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  5. 5 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  6. 6 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  7. 7 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  8. 8 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  9. 9 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  10. 10 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?