Oppo AR Gözlük 2 tanıtım tarihi açıklandı!


15 Kasım 2020 Pazar 22:00
Oppo AR Gözlük 2 tanıtım tarihi açıklandı!

Giyilebilir teknoloji pazarı, akıllı saatler ve gerçek kablosuz kulaklıklara olan büyük talep sayesinde 2020’de trend oldu. Oppo geçtiğimiz yıl şirketine yenilik katarak AR gözlüğünü tanıtmıştı biz de bu haberi sizlerle paylaşmıştık. Oppo AR Gözlük 2 2020 Oppo Geleceğin Teknolojisi Konferansı’nda tanıtılacağı duyuruldu.

Oppo AR Gözlük 2 2020 OPPO Geleceğin Teknolojisi Konferansı’nda geliyor

Bununla beraber, bu segmentte AR Gözlükleri pazarı gibi birçok müşteriyi de çeken belirli bir niş bulunuyor. Bu pazarın bir bölümünü tekrardan yakalamak için şirket, 17 Kasım’da Oppo AR Gözlük 2’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 2020 OPPO Geleceğin Teknolojisi Konferansı‘nı Shenzen‘de gerçekleştirecek. Oppo’nun en son teknolojik gelişmelerinden bazılarını ortaya çıkardığı yıllık bir etkinlik olarak adlandırabiliriz. Ayrıca, Ar-Ge ekibinin getirdiği gelecekteki teknolojileri ortaya çıkarır ve bunları pazara hitap edebilecek şekilde piyasaya sürer.

Raporlara göre, Oppo etkinlikte tam boyutlu bir FDF portre video teknolojisini sergileyecek. Dahası, tam bağlantılı bir renk yönetim sistemi getirecek ve üç konsept ürünü ortaya çıkaracak. Şimdi, şirket Weibo adlı sosyal medya hesabıyla AR gözlüklerinin ikinci neslinin Gelecek Teknoloji Konferansı’nda ortaya çıkacağını açıkladı. Tanıtım afişi, yeni Oppo AR Gözlük 2‘nin kullanıcılarına rahat bir deneyim sunacağını ortaya koyuyor. İki lensin köşelerinde iki kamera bulunan hafif bir ürün olacağı tahmin ediliyor. Kameralardan biri muhtemelen AR sistemine güç verecek.

Oppo AR gözlük 1 geçen yıl tanıtılmıştı

Son Oppo Geleceğin Teknolojisi Konferansı Aralık 2019’da gerçekleşmişti. Etkinlik sırasında şirket, AR Gözlük teknolojisine yaptığı yatırımı duyurmuştu ve ilk AR camını tanıtmıştı. İlk nesil Oppo AR Gözlükleri dört lensle gelmişti. Mesafe ölçümleri için kullanılan bir ToF lensi ve nesne şekillerini çekmek için bir RGB lens ayrıca görüntüleme için kullanılan iki balık gözü lensi ile gözlüğü piyasaya sürdü.

Oppo AR gözlük 2

Söylentilere göre, yeni AR camı derinlik sensörleri ve uzamsal MIC dizileriyle gelecek. Kırınımlı optik dalga kılavuzu teknolojisini kullanacak. Ses etkileşimini ve 3D surround sesi destekleyecektir. Yeni giyilebilir cihaz ayrıca bir mikrofona ve fiziksel düğmelere sahip olacak. Hareketleri ve sesli komutları destekleyecek.

Şirketin CEO’su Chen Mingyong, önümüzdeki üç yıl içinde Oppo’nun Araştırma ve Geliştirmeye 50 milyar Yuan‘ın üzerinde yatırım yapacağını açıkladı. Şirket AR, büyük veri, yapay zeka, 5G ve hatta 6G çözümleri gibi çığır açan teknolojilerin gelişini de sürdürmek istiyor.
yazarHüseyin Ceylan

2020 yılının Mart ayında SDN ailesine katılan; dizi ve film hayranı olan Hüseyin, en büyük tutkusu olan teknolojiyi okurlara aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Oppo AR Gözlük 2 tanıtım tarihi açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oppo AR Gözlük 2 tanıtım tarihi açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oppo AR Gözlük 2 tanıtım tarihi açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!