Okunma

Oracle CEO’su Turkcell’i Örnek Gösterdi


10 Ekim 2011 Pazartesi 13:32
Oracle CEO’su Turkcell’i Örnek Gösterdi

2 – 6 Ekim tarihlerinde San Francisco’da düzenlenen ve tüm dünyadan 45 bin katılımcının yer aldığı Oracle Open World’de Turkcell ve Turkcell Teknoloji mühendisleri yaptıkları 12 sunum ile katılan şirketler arasında 4. sırada yer aldı.

Oracle CEO’su Larry Ellison Exadata ile ilgili olarak Turkcell’i örnek gösterdiği konuşmasında “Turkcell, 250 terabyte verisini sıkıştırarak 25 terabyte’a düşürdü. Dikkat edin bunlar 10 tane rack üzerinde yer alan depolama diskleri. Bütün bu diskleri ve tüm veritabanlarını bir tane Exadata’da topladılar.” dedi.

Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz konferansı değerlendirirken “Oracle ile yaptığımız işbirliği sonucu hayata geçirdiğimiz proje, bizim açımızdan oldukça önemli. Bu projenin dünya çapında dikkat çekmesi ise bizi mutlu etti.

Böylesine geniş katılımlı bir konferansta Oracle CEO’su Larry Ellison’ın Turkcell’i örnek göstermesi bizim için gurur vericiydi. Turkcell ve Turkcell Teknoloji mühendisleri tarafından gerçekleştirilen sunumlara farklı sektörlerden firmaların ilgili olduğunu görmek ve sorularına konunun uzmanları olarak yanıt vermek Open World’e damgamızı vurduğumuzun bir başka göstergesiydi.” dedi.

Konferansta Turkcell ve Turkcell Teknoloji’den 18 konuşmacı 12 sunum gerçekleştirdi.

Toplantıların en önemli bölümlerinden biri de tüm dünyada kullanıcıların verilerini işleyen mühendislere verilen ödüller. 2011 yılının teknoloji uzmanı, kurumsal bilişim mimarlığı ödülü ile taçlandırılan Turkcell Teknoloji çalışanı Gürcan Orhan oldu. Orhan, dünyanın farklı ülkelerinden gelen mühendislerin verdiği oylarla bu ödülü almaya hak kazandı.
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Oracle CEO’su Turkcell’i Örnek Gösterdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    avea kullanan biri olarak hizmet anlayışı ve teknolojik liderliği ile turkcell i tebrik ediyorum başarılar

" Oracle CEO’su Turkcell’i Örnek Gösterdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oracle CEO’su Turkcell’i Örnek Gösterdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oracle CEO’su Turkcell’i Örnek Gösterdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "