Okunma

Oracle, Virtual Iron’ı Satın Alıyor


15 Mayıs 2009 Cuma 13:59
Oracle, Virtual Iron’ı Satın Alıyor

Oracle, sanallaştırılmış veri merkezlerinde dinamik kaynak ve kapasite yönetimi sağlayan, sunucu sanallaştırma yönetimi yazılımı üreticisi Virtual Iron Software, Inc.’i (Virtual Iron) satın alacağını açıkladı.

Virtual Iron’ın teknolojisi ile Oracle VM’in ölçeklenebilir, yüksek performanslı sunucu sanallaştırma çözümünün bir araya gelmesi sayesinde, tüm yazılım altyapısına yönelik olarak daha geniş kapsamlı ve dinamik bir kaynak yönetimi sağlanması hedefleniyor.

Böylece kurumlar daha iyi kapasite kullanımı ve iyileştirilmiş sanal sunucu konfigürasyonu gibi avantajlardan yararlanacaklar. Aynı zamanda da kurumsal yazılımlarında geliştirilmiş görünürlük ve kontrol olanaklarına sahip olacaklar.

Devam eden satın alma işlemiyle ilgili sürecin 2009’un yaz aylarında tamamlanması bekleniyor. Anlaşma tamamlanana kadar şirketler bağımsız olarak faaliyet göstermeye devam edecekler. Anlaşmanın finansal detayları ise açıklanmadı.  

:: Konu hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oracle, Virtual Iron’ı Satın Alıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oracle, Virtual Iron’ı Satın Alıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oracle, Virtual Iron’ı Satın Alıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "