Ortaya Karışık: 25 Ağustos


24 Ağustos 2005 Çarşamba 14:00
Ortaya Karışık: 25 Ağustos

:: Half-Life’ın üçüncü ek paketi olan Blue-Shift, Steam sistemi üzerinden dağıtılmaya başlandı. Her ne kadar Opposing Force kadar ilgi görmemiş olsa da Half-Life sahipleri bu oyuna ücretsiz şekilde Steam üzerinden indirerek sahip olabiliyorlar. Zira kurduk ve oynadık da…

:: Çin’deki yöneticiler insanların oyunlar sebebiyle yaralanması ve ölmesini engellemek için oyun saatlerine kısıtlama getiriyor. Buna göre bir oyuncu Online oyuna en fazla 3 saat bağlı kalabilecek ve tekrar bağlanabilmesi için 5 saat geçmesi gerekecek.

:: Panasonic markalı ürünlerin üreticisi Matsushita ve Intel birlikte çalışacakları dizüstü bilgisayar pili projesine girişiyorlar. Hedef ise biraz uçuk: Bir bilgisayarı 8 saate kadar çalıştıracak pil üretmek. Tabii işin sırrı nispeten az güçle nispeten çok iş yapan donanımda ve bir işi başka işe dolaştırmadan yapabilen yazılımda. Bilemiyoruz ki bizi duyan var mı?

:: Yeri gelmişken Intel’den bir haber daha verelim: Intel eskiden saat hızı herşey derdi, baktı saat hızı tekniği duvara tosluyor. önbelleği etkin kullanabilen Pentium M serisi ile yaşanan değişimle beraber model numarası sistemine geçti. Bundan sonraki adım için ise öngörüler Intel’İn, “harcadığı güce oranla sağladığı iş gücü” sistemini değerlendirmeye alacağı yönünde. Gerçi bu yapılmamış bir şey değil; VIA ve TransMeta bu yolda önemli sayılabilecek adımlar attılar; fakat belki de düşüncenin piyasaya damgasını vurması Intel ile gerçekleşecek. Bekliyoruz. / SDN

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ortaya Karışık: 25 Ağustos konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ortaya Karışık: 25 Ağustos ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ortaya Karışık: 25 Ağustos ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!