Okunma

OS X El Capitan Geliş Tarihi Açıklandı!


10 Eylül 2015 Perşembe 19:46
OS X El Capitan Geliş Tarihi Açıklandı!

Apple‘ın dün gece gerçeklen özel etkinliğinde yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri, iPad Pro, yeni Apple TV ve WebOS 2.0 tanıtıldı. Yazılıma pek fazla girilmeyen etkinlikten sonra yeni ürünlerin siteye eklenmesi sırasında bazı ufak güncellemeler de gerçekleştirildi. Bu detaylardan birisi de, Haziran ayında gerçekleşen WWDC‘de tanıtılan OS X 10.11 El Capitan‘a yönelik oldu.

30 Eylül’de geliyor

Gelecek işletim sistemi için daha önce herhangi spesifik tarih işaret edilmemiş, yayınlanma ayları 2015 sonbaharı olarak belirtilmişti. Ars Technica sitesinin haberine göre, Apple.com sitesinde bu bilgi güncellendi ve “sonbahar” ifadesi yerine 30 Eylül tarihi eklendi. Böylece, ilk kez OS X 10.11 El Capitan için net bir tarihe işaret edilmiş oldu.

15-09/10/1_os-x-el-capitan-sep-30_story.jpg

iOS 9, 16 Eylül’de Hazır

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 9‘un yayınlanma tarihi olarak dün geceki etkinlikte 16 Eylül belirtilmişti. Son gelen bilgilere göre Apple, her iki işletim sisteminin final sürümlerinin yayınlanmasını Eylül ayı içinde tamamlayacak. İşletim sistemlerinde önemli bir bug olmaması halinde ilk minör güncellemeleri 1-2 ay içerisinde alması beklenebilir. İşletim sistemlerinin bir sonraki sürümlerinin tanıtımının ise 2016 yılı Haziran ayında WWDC‘de gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

:: Apple’ın işletim sistemi güncelleme sıklığı sizce yeterli mi?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “OS X El Capitan Geliş Tarihi Açıklandı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    golden master akar 😉

  2. SDN Okuru dedi ki:

    WebOS mu? WebOS LG'nin Tv'lerinde kullandığı yazılım değil miydi ?

" OS X El Capitan Geliş Tarihi Açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OS X El Capitan Geliş Tarihi Açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OS X El Capitan Geliş Tarihi Açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "