ÖSYM 25 bin lira maaşla yazılım uzmanı alacak!


11 Mart 2019 Pazartesi 11:56
ÖSYM 25 bin lira maaşla yazılım uzmanı alacak!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 25 bin lira maaş ile yazılım uzmanı, veri tabanı uzmanı ile ağ ve sistem uzmanı kadroları için eleman alınacağı duyuruldu. İşte detaylar!

ÖSYM 25 bin lira maaşla personel alıyor!

ÖSYM’nin Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre 5 bilişim personeli alacak. ÖSYM Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı’nda görev yapacak olan personeller; yazılım uzmanı, veri tabanı uzmanı ile ağ ve sistem uzmanı kadrolarına yerleştirilecek.

Söz konusu kadrolara başvurabilmeleri için adayların, fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olma şartı aranıyor.

Bunun yanı sıra yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 ila 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmaları şartı aranıyor. Elbette güncel programlama dillerini bildiğinin belgelenmesi, iyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce gibi şartlarda yer alıyor.

2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın KPSSP3 puan türünden aldığı puanın yüzde 70’i ile yabancı dil puanının yüzde 30‘unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamayla ilk 50’ye giren adaylara sözlü sınav yapılacak.

Sınavda başarılı olup iş başı yapacak yazılım uzmanı personelinin aylık brüt maaşının tavanı 25 bin 489 lira 96 kuruş olarak belirlenmiş durumda. Bunun yanı sıra diğer yazılım uzmanı, veri tabanı uzmanı ile ağ ve sistem uzmanının brüt maaş tavanları 19 bin 117 lira 47 kuruş, bir diğer ağ ve sistem uzmanın maaşı da 12 bin 744 lira 98 kuruş olarak açıklandı.
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “ÖSYM 25 bin lira maaşla yazılım uzmanı alacak!”

 1. Anonim dedi ki:

  az bence

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sistem mühendisi için 25 bin bide brüt anca gülerler bu rakama 😂

 3. Anonim dedi ki:

  brüt rakam yazıyor. 25.000 TL nin neti ilk ay 18.000 yıl sonuna doğru 14.000 TL ye kadar düşüyor.

 4. Anonim dedi ki:

  Yazılım uzmanı alacaklarına adam gibi bir veri merkeziyle çalışsınlar. Kayıtlar başladığı anda ÖSYM’nin sitesine erişim gidiyor. İnsanların hayatlarının söz konusu olduğu bir kurum ve bu kurumun siteside bu kadar berbat olmamalı. Ama site kadar düşünce yapısını ve iç güvenliğide denetlemek lazım.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  25 bin mi? Sistem mühendisi adama bu para ne bileyim komik biraz. Zaten normal olarak bu kadar kazanabiliyorum özel sektörde, bir de çok paraymış gibi o kadar mülakat falan değmez buna.

 6. Anonim dedi ki:

  İstedikleri belgeler, bu işi bilmediklerini kanıtlıyor. Sizi daha çooook yerler!

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Brüt maaş bu. 2/3sini hesaplayın.

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sanki uzaya adamımı gönderecekler diyor. Tüm işlerin bu adamlara bagli biliyon lnsallah

  1. Mustafa dedi ki:

   Tabii ki biliyorum bu adamlara bağlı olduğunu. Sen ÖSYM’nin sistemlerinin hemen çöktüğünü biliyor musun peki ? Yani bu çalışanlar pek bir şey yapmıyor diyorum bilmem anlatabildim mi ?

 9. Mustafa dedi ki:

  Sanki uzaya göndermeye adam alacaklar. Siz eleman almadan önce sistemlerinizin altyapısını iyileştirmeniz lazım. Yıl olmuş 2019 ama hâlâ büyük çaplı sınavların sonuçları açıklanınca site çöküyor. Server desen Allah bilir ne zamandan kalma server kullanılıyor.

 10. Anonim dedi ki:

  Güzel para kanka

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İyi para

" ÖSYM 25 bin lira maaşla yazılım uzmanı alacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ÖSYM 25 bin lira maaşla yazılım uzmanı alacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ÖSYM 25 bin lira maaşla yazılım uzmanı alacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ücretsiz oyun nasıl alınır? - Epic Games oyunları Ücretsiz oyun nasıl alınır? - Epic Games oyunları
 2. 2 Sosyal medyanın sonu geldi mi? (Video) Sosyal medyanın sonu geldi mi? (Video)
 3. 3 Telefonlardaki kamera özellikleri ve Pro mod! Telefonlardaki kamera özellikleri ve Pro mod!
 4. 4 iPhone fiyatlarına zam geldi! Peki neden? iPhone fiyatlarına zam geldi! Peki neden?
 5. 5 Yürüyebilen kablosuz hoparlör Spigen R12S inceleme! Yürüyebilen kablosuz hoparlör Spigen R12S inceleme!
 6. 6 Yavaşlayan Android telefon nasıl hızlandırılır? Yavaşlayan Android telefon nasıl hızlandırılır?
 7. 7 iPhone kutusundan adaptör çıkmayabilir! iPhone kutusundan adaptör çıkmayabilir!
 8. 8 iPhone SE vs iPhone 8 Plus - Bu hatayı yapmayın iPhone SE vs iPhone 8 Plus - Bu hatayı yapmayın
 9. 9 5.699 TL'ye en iyisini topladık: Sinerji Spica 5.699 TL'ye en iyisini topladık: Sinerji Spica
 10. 10 Photoshop'u bitiren uygulama! Adobe Photoshop Camera Photoshop'u bitiren uygulama! Adobe Photoshop Camera