ÖSYM mobil başvuru dönemini başlattı


11 Şubat 2020 Salı 11:20
ÖSYM mobil başvuru dönemini başlattı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yeni mobil uygulamayı devreye aldı. ÖSYM mobil başvuru dönemini başlatarak adayların işlemlerini kolaylaştıracak. Mobil Aday İşlemleri Sistemi (AİS) birçok kolaylığı beraberinde getirecek. Ayrıca ÖSYM Görevli İşlemleri Mobil Uygulaması da görevlilere yardımcı olacak.

ÖSYM mobil başvuru ile işleri kolaylaştıracak

ÖSYM mobil başvuru dönemini başlattığını duyurdu. Dijital dönüşüme ayak uydurulması sonucu 2 mobil uygulama faaliyetlerine başladı. Mobil Aday İşlemleri ve Mobil Görevli İşlemleri ile birlikte hem adayların hem de görevlilerin işleri kolaylaştırılacak.

Akıllı cihazlara yüklenen uygulama ile ais.osym.gov.tr isimli web sitesinden yapılan tüm işlemler yapılabilecek. ÖSYM yaptığı açıklamada Sınav görevlilerimiz de akıllı cihazlarına yükleyecekleri ‘ÖSYM Görevli İşlemleri Mobil Uygulaması’ ile ‘gis.osym.gov.tr’ web adresinden yapabildikleri tüm işlemleri yapabileceklerdir” dedi.

Mobil Aday İşlemleri Sistemi ile neler yapılabilecek?

Uygulama üzerinden başvuru ve tercihler yapılabilecek. Bunlarla ilgili görüntüleme işlemleri de kolayca gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları ve yerleştirme sonuçları da yine uygulama üzerinden görülebilecek. Aynı zamanda ÖSYM‘ye gönderilen dilekçelerde kullanılan referans numaraları ad mobil uygulama üzerinden alınabilecek.

Şehit ve gazi yakınlık bilgileri SGK üzerinden sorgulanacak, muafiyet hakkı olan adaylar sınavlara ücret ödemeden başvuracak. Mobil uygulama genel olarak adayların takip ettikleri sınavlarla ilgili bilgilere daha kolay ulaşmalarını sağlayacak.

Bildirim gönderme özelliği de uygulamanın yetenekleri arasında. Böylece adaylar sonuçlanan sınavlardan anında haberde olunacak.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ÖSYM mobil başvuru dönemini başlattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ÖSYM mobil başvuru dönemini başlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ÖSYM mobil başvuru dönemini başlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!