Okunma

Otellerde Güvenli İnternet Dönemi Başlıyor


10 Aralık 2014 Çarşamba 13:10
Otellerde Güvenli İnternet Dönemi Başlıyor

PureVPN, Türkiye’de halka açık internet kullanımı sağlayan tüm işletmeler için geliştirdiği Güvenli İnternet Noktaları projesi kapsamında Türkiye’nin saygın otel zinciri Point Hotel ile el sıkıştığını duyurdu. Tüm Point Hotel misafirleri, Point Hotel için özel tasarlanmış PureVPN internet sayfası üzerinden ücretsiz olarak kayıt yaptırabiliyor ve 7 günlük ücretsiz PureVPN hesabıyla güvenli, anonim ve özgür interneti kullanıyor. Konaklama süresi 7 günü aşan misafirler de hizmet sürelerini uzatabilme imkanına sahip bulunuyor.

PureVPN Güvenli İnternet Noktaları Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ve erişim imkanlarının artmasıyla bugün hemen, her yerden internete bağlanmak mümkün. Kafeler, lokantalar, oteller ve buna benzer halka açık pek çok işletme müşterilerine ve çalışanlarına ücretsiz kablosuz internet sunuyor. Bütün bu imkanlar kullanıcıların internete erişimini kolay hale getirse de kötü niyetli girişimlerin kişisel verilere ulaşmasını da aynı ölçüde kolaylaştırıyor.

Data sniffing adı verilen yöntemi kullanan kötü niyetli kullanıcıların, ortak bir ağda bulunan diğer kullanıcılara ait sosyal medya hesaplarından, online oyun şifrelerine ve hatta bankacılık giriş bilgilerine kadar pek çok kişisel ve önemli veriye ulaşması mümkün. Üstelik kullanıcıların çoğu, bu risklerin varlığından haberdar değil.

PureVPN, hem insanların dikkatini bu risklere çekerek farkındalık yaratmak hem de halka açık internet noktalarında güvenli internet sağlayabilmek adına Güvenli İnternet Noktaları projesini tasarladı. Bu proje dahilinde PureVPN Güvenli İnternet Noktalarında, projenin uygulandığı sisteme göre kullanıcılar ya internete doğrudan PureVPN ağı üzerinden bağlanıyor ya da o işletmeye özel tasarlanan web sayfası üzerinden ücretsiz PureVPN hesabına sahip olabiliyorlar. İlk aşamada İstanbul içerisinde yayılması planlanan projenin sonraki aşamasında ise diğer illere geniş bir altyapı ile yayılmak bulunuyor.

:: VPN kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Otellerde Güvenli İnternet Dönemi Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Otellerde Güvenli İnternet Dönemi Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Otellerde Güvenli İnternet Dönemi Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "