Okunma

Otomobil Devi Modaya Uydu


27 Eylül 2010 Pazartesi 16:30
Otomobil Devi Modaya Uydu

Mobil cihazlar artık hayatımızın her anına dâhil oldu. Bunun bilincinde olan üreticiler, pazarlama faaliyetlerinde teknolojinin bu harika oyuncaklarından olabildiğince faydalanmaya çalışıyor. Bunlardan bir tanesi de Amerikalı otomobil üreticisi Ford. Firma, küçük sınıftaki temsilcisi Fiesta’nın 2011 modelini tanıtmak için Apple’ın tablet bilgisayarı iPad’i kullanmaya karar verdi.

 


Uygulamanın ABD pazarı düşünülerek hazırlanmış olduğunu da belirtmemizde fayda var.

iPad’in geniş ekranı ile uyumlu tasarlanan uygulama, Fiesta hakkındaki tüm detayları görsel ve işitsel olarak potansiyel müşteriye aktarma amacı güdüyor. Bir çeşit elektronik broşür olarak da değerlendirebileceğimiz bu yeni pazarlama yöntemi için iPad’in seçilmesi de cihazın müşteri ya da kullanıcı potansiyeline bakışı da gözler önüne seriyor. Bakalım Ford’un bu hamlesi diğer üreticileri de harekete geçirecek mi?..

 

:: Bu tür uygulamaların artmasını ister misiniz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Otomobil Devi Modaya Uydu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Otomobil Devi Modaya Uydu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Otomobil Devi Modaya Uydu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "