Okunma

Otomobil Devleri Ortaklığa Hazırlanıyor


04 Mart 2016 Cuma 11:00
Otomobil Devleri Ortaklığa Hazırlanıyor

Almanya’nın ve dünyanın önde gelen otomobil firmaları, dev bir ortaklığın altına imza atmaya hazırlanıyorlar.

Audi Yönetim Kurulu Başkanı Rupert Stadler yaptığı açıklamada, sürücüsüz otomobil teknolojileri konusunda Almanya’nın önde gelen şirketleri olarak bir ortaklık hazırlığında olduklarını belirtti.

Geleceğin teknolojisi olarak bakılan teknolojide rakip firmalarla var olan rekabette öne geçmek istediklerini ifade eden Stadler, konunun şu an görüşme aşamasında olduğunu belirtti.

Var olan sürücüsüz otomobil teknolojileri platformunda kurulması planlanan ortaklıkla, ortak firmaların eş değer bir güçle yoluna devam etmek istediklerini dile getiren Sadler, rekabet içerisindeki rakiplerini kurulması planlanan ortaklıkta görmekten mutlu olacaklarını kaydetti.

16-03/03/628x-1-1457018832.jpg

Reuters haberine göre detayları henüz açıklanmayan ortaklığın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, gerçekleşmesi ihtimalinde bunun zamanının ne olacağı belirsizliğini koruyor.

Söz konusu dev ortaklıkta geçen firmaların Audi, Mercedes-Benz, BMW gibi firmaların adının geçtiğini söylemekte fayda var.

Google, Ford gibi firmaların geçtiğimiz haftalarda sürücüsüz otomobil çözümlerini test etmeye başlamışlardı.

:: Almanya’nın dev otomobil firmaları tarafından kurulması gündemde olan ortaklık konusunda ne düşünüyorsunuz? 
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Otomobil Devleri Ortaklığa Hazırlanıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sürücüsüz elektrikli taksiler gelince, kimse araba almayacak

 2. SDN Okuru dedi ki:

  rekabet için oldukça kötü olacaktır toplu bir iş yapmak….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Uhhhh amma tırsmışlar bunlar sürücüsüz otomobil olayından. Zamanında Telefon sektöründe olan değişimin kendilerini vurup batmaktan korktular sanırım 🙂 Google ve Apple sürücüsüz araba dedi herkes oraya yöneldi direk 😀 Şu ana kadar Motor teknolojisi hakimdi artık akıllı ve yardımcı sistemler hakim araç üretmeye. Tesla, google, apple gündeme geldikçe çekinmeye başladılar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ülkemizin dev şirketleri ve devletimiz birleşip bir türk arabası yapsın artık

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Almanya Hiç Şüphesiz Ki İleri Teknolojinin Kalbi Olan Bir Ülke Bu Dev Birleşime Almanya´ya Sürücüsüz Otomobil Teknolojileri Pazarında Diğer Rakiplerine Karşı Büyük Üstünlük Kazandıracak…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ne hazırlanması birader azıcık gündemi takip edin… adamlar üçlü koalisyonla aldılar HERE MAPS i bilmem kaç milyar dolara…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  O sürücüsüz otomobil almanya da gider. İnsanlar robot gibi kurallara uyarak kullanıyorlar zaten arabayı. Çok düşünmeye gerek yok. Türkiye ye girdiği gibi kaza yapar o araç.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Here maps bünyelerine katmalarından belliydi

" Otomobil Devleri Ortaklığa Hazırlanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Otomobil Devleri Ortaklığa Hazırlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Otomobil Devleri Ortaklığa Hazırlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "