Okunma

Otomobiller için Yeni Wi-Fi Çipi


29 Eylül 2013 Pazar 12:00
Otomobiller için Yeni Wi-Fi Çipi

Önümüzdeki dönemde muhtemelen tüm otomobiller telefonla veya bulut üzerinden erişim için Wi-Fi teknolojisine sahip olacaklar. Bu yönde geliştirilen yeni bir çip Broadcom tarafından duyuruldu.

Yeni Broadcom BCM89335 5G WiFi çipi, 5G Wi-Fi desteği ile yeni nesil 802.11ac standardını destekliyor. Bu özellik daha önce de Broadcom tarafından başka aygıtlarda yer alan bir özellikti. Teknoloji, yeni nesil otomobillerin ev ağları ve akıllı telefonlarla iletişimine daha güçlü özellikler ekliyor.

Akıllı saatler geleceğin anahtarları mı?

Daha düşük enerji tüketimi, akıllı saatlerin bir anahtar olarak vazife görmesi, biyometrik verilerin araçlara aktarılabilmesi gibi özelliklerin yakın zaman içinde araç içi özelliklerine katılması bekleniyor.

:: Broadcom’ın yeni nesil Wi-Fi çipi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Otomobiller için Yeni Wi-Fi Çipi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Akıllı saatlerin kontak anahtarının yerine geçebileceğini söylemiş editör… Alaka

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Otomobilde wi-fi den akilli saatler basliğı ne alaka?

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Radyasyon?

" Otomobiller için Yeni Wi-Fi Çipi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Otomobiller için Yeni Wi-Fi Çipi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Otomobiller için Yeni Wi-Fi Çipi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "