Çinliler, İyice Çıldırdı!


24 Temmuz 2010 Cumartesi 20:03
Çinliler, İyice Çıldırdı!

Çin… Namı-diğer, Sony’nin, Research In Motion’un, Apple’ın, Microsoft’un ve nice şirketin modellerini, üretici firmalardan önce geliştiren ilginç mi ilginç memleket… İlginç hobileri arasında, önü BMW arkası Mercedes otomobiller geliştirmek de olan, kopyacılık sanatının nihai efendileri…

İnsan Kopyalama da Yakındır!

Çinlilerin son eylemi ise gerçekten dudak uçuklatıcı: Bir Jet uçağını kopyalamak. Evet, ne yazık ki yanlış okumadınız. Çin’in Shenyang Aircraft Corporation, Rusların SU-33 Savaşçı Jetini birebir taklit etti. Başlarda, kalkış sorunları yaşayan ve J-15 ismi verilen jet, problemlerini aştı ve deneme uçuşları da sonuçlandı. Yeni gelen bilgilere göre de, Çin Hava Kuvvetleri’nin değişmez ferdi olmak üzere. Çinliler, bir aşama öteye geçseler ve insan kopyalasalar, kimse şaşırmayacaktır sanırız.

J-15 – 1

Çinli taklit uçağın hızı, öncüsü (daha doğrusu gerçeği) gibi, 2300 kilometr/saat olması olarak belirlendi. Malzeme kalitesi ne durumda bilemeyiz ama geliştirdikleri otomobillere benzer rijitlikle üretildiyse, vay pilotların haline!

J-15 -2

Çinli J15 uçaklarının, maksimum menzilinin 3000 kilometre olması bekleniyor. Benzin aktarımını, havada tamamlayacak ekipmana sahip. İniş hızı 235 ile 250 kilometre arasında değişiyor. Motor ünitesi olarak İki adet, AL-31F afterburning turbo bulunuyor. Bu da gerekli hız için fazlasıyla yeterli.

J-15 -3

Kesinlikle, ilk bakışta Rus yapımı SU33 ile ayırt edemeyeceğiniz, kopyanın son noktası 18.400 kilo boş ağırlığa sahip. Taşıma haddi ise 30.000 kilo (30 Ton) seviyesinde.

J-15 – 4

Çakma Rus jetinde, 1 × 30 mm Gsh-01 top, 4 adet R27 ve yine 4 adet R73,, havadan havaya füze, ECM podları(acil atlayışlar için) ve birkaç farklı havadan yere bomba mevcut. Çift kişilik bazı jetlerin aksine, uçağı, yalnızca ama yalnızca tek usta pilot yönetiyor.

J-15 – Taslak

Asla vazgeçmeyen ve kafalarına taktığı şeylei gerçekleştiren Çinliler, kopya jetlerini geliştirirken, yukarıdakilere benzer ilüstrasyonlardan faydalanmış. Umarız, Rus savaş fenomenine, görünüş haricinde de biraz olsun benziyordur ve sonuç, felaket olmaz.

:: Sizce Çinlilerin yeni hedefi nedir?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Çinliler, İyice Çıldırdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çinliler, İyice Çıldırdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çinliler, İyice Çıldırdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme