Çinliler, İyice Çıldırdı!


24 Temmuz 2010 Cumartesi 20:03
Çinliler, İyice Çıldırdı!

Çin… Namı-diğer, Sony’nin, Research In Motion’un, Apple’ın, Microsoft’un ve nice şirketin modellerini, üretici firmalardan önce geliştiren ilginç mi ilginç memleket… İlginç hobileri arasında, önü BMW arkası Mercedes otomobiller geliştirmek de olan, kopyacılık sanatının nihai efendileri…

İnsan Kopyalama da Yakındır!

Çinlilerin son eylemi ise gerçekten dudak uçuklatıcı: Bir Jet uçağını kopyalamak. Evet, ne yazık ki yanlış okumadınız. Çin’in Shenyang Aircraft Corporation, Rusların SU-33 Savaşçı Jetini birebir taklit etti. Başlarda, kalkış sorunları yaşayan ve J-15 ismi verilen jet, problemlerini aştı ve deneme uçuşları da sonuçlandı. Yeni gelen bilgilere göre de, Çin Hava Kuvvetleri’nin değişmez ferdi olmak üzere. Çinliler, bir aşama öteye geçseler ve insan kopyalasalar, kimse şaşırmayacaktır sanırız.

J-15 – 1

Çinli taklit uçağın hızı, öncüsü (daha doğrusu gerçeği) gibi, 2300 kilometr/saat olması olarak belirlendi. Malzeme kalitesi ne durumda bilemeyiz ama geliştirdikleri otomobillere benzer rijitlikle üretildiyse, vay pilotların haline!

J-15 -2

Çinli J15 uçaklarının, maksimum menzilinin 3000 kilometre olması bekleniyor. Benzin aktarımını, havada tamamlayacak ekipmana sahip. İniş hızı 235 ile 250 kilometre arasında değişiyor. Motor ünitesi olarak İki adet, AL-31F afterburning turbo bulunuyor. Bu da gerekli hız için fazlasıyla yeterli.

J-15 -3

Kesinlikle, ilk bakışta Rus yapımı SU33 ile ayırt edemeyeceğiniz, kopyanın son noktası 18.400 kilo boş ağırlığa sahip. Taşıma haddi ise 30.000 kilo (30 Ton) seviyesinde.

J-15 – 4

Çakma Rus jetinde, 1 × 30 mm Gsh-01 top, 4 adet R27 ve yine 4 adet R73,, havadan havaya füze, ECM podları(acil atlayışlar için) ve birkaç farklı havadan yere bomba mevcut. Çift kişilik bazı jetlerin aksine, uçağı, yalnızca ama yalnızca tek usta pilot yönetiyor.

J-15 – Taslak

Asla vazgeçmeyen ve kafalarına taktığı şeylei gerçekleştiren Çinliler, kopya jetlerini geliştirirken, yukarıdakilere benzer ilüstrasyonlardan faydalanmış. Umarız, Rus savaş fenomenine, görünüş haricinde de biraz olsun benziyordur ve sonuç, felaket olmaz.

:: Sizce Çinlilerin yeni hedefi nedir?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çinliler, İyice Çıldırdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çinliler, İyice Çıldırdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çinliler, İyice Çıldırdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!