Okunma

Outdoor Fotoğraf Nedir, Neresidir?


07 Mayıs 2014 Çarşamba 07:00
Outdoor Fotoğraf Nedir, Neresidir?

Outdoor bambaşka bir his, öncelikle kendi psikolojik yapınızla ilgili bir kavram, biraz çılgın olmalısınız; sonuçta zorlu yerleri aşmaya programlısınız outdoor sırasında ve buralarda fotoğraf çekmekte önemli bir zihinsel ihtiyaç olabiliyor. Gördüğünüz manzaraları, bir kayalıktan diğerine atlarken yaşadıklarınızı belgelemek isteyebiliyorsunuz. İşte outdoor konu eğer fotoğrafçılık ise bunlarla ilgili, biraz insanın kendi doğasının sınırlarını aşma ihtiyacını kapsayan bir kavram.

Outdoor nedir?

Zorlu bir maceranın tam kalbidir outdoor. Dışarıda olmak, havayı içinize çekerken biraz nefes nefese kalmaktır. Çünkü yorucudur da, sınırları zorlamakla ilgili olduğundan. Dağ, tepe, bayır demeden yeni yerler görmektir ayrıca. Outdoor farklı bir duygudur ve yaşamının her anında heyecan katsayısını biraz üstte değil çokca yukarıda tutmak isteyenler için idealdir.

Neresidir?

Antalya’da Green Kanyon, Bolu’da Yeşilgöl ve Abant, Batı Karadeniz’de Ilgaz Dağları, Doğu Karadeniz’in hemen her yerindeki dağlık noktalar, İç Anadolu’da gizemli Nemrut Dağı, Kapadokya Bölgesi, Doğu Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen hemen her yeri…

Bunlarla birlikte aslında yeni başlayanlar için Bolu il sınırları içindeki Abant, outdoor fotoğrafı için doğal ve kolay bir fotoğraf sahası özelliği taşımaktadır. Sizi pek zorlamayan bir bölgeyle başlayabilirsiniz böylece. Sınırları zorlamanız içinse size ABD’deki Portland-Maine bölgesini öneriyoruz. Neresi olursa olsun yine de sırt çantanızda ve teçhizatlarınınızda ilerleyen bölümlerde bahsedeceğimiz detaylara önem verin. En basitinden cep telefonunuzun şarjının tam dolu olmasına özen gösterin.

Outdoor fotoğrafçılık nedir?

Dışarıda fotoğraf çekmektir. Ancak dışarısı bu aşamada bir nehrin azgın sularında yüzmeye çalışmak mı olur yoksa Las Vegas’taki büyüleyici Nev’mi yoksa Çek Cumhuriyeti’ndeki doğa mucizesi Güney Bohemya mı orası o size kalmış. Amaç ise outdoor maceranızda çevreyi ve gördüklerinizi fotoğraflamak olarak özetlenebilir.

–Bu makalenin ikinci bölümü önümüzdeki hafta çarşamba günü sizlerle olacak. Outdoor fotoğrafçılık için ekipman ve fotoğraf makinesi tavsiyeleri ile devam edeceğiz… Bizi izlemeye devam edin.

:: Outdoor fotoğrafçılıkla ilgileniyor musunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Outdoor Fotoğraf Nedir, Neresidir?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çamura dayanıklı olacaksın çocuk oyuncagi değildir outdoor fotoğrafçılık

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Macera pesindeysen harika

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Fotoğraf içeriği görmek güzel

" Outdoor Fotoğraf Nedir, Neresidir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Outdoor Fotoğraf Nedir, Neresidir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Outdoor Fotoğraf Nedir, Neresidir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "