Okunma

Outlook.com’dan Kötü Haber


05 Haziran 2014 Perşembe 21:10
Outlook.com’dan Kötü Haber

2005 yılından bu yana yaklaşık 9 senedir ücretsiz bir şekilde özel alan adı desteği veren Outlook.com (Hotmail), karar değişikliğine giderek bu hizmetini sonlandıracağını duyurdu. Daha çok küçük ve orta ölçekli firmalara, 50 adet ücretsiz özel e-posta hesabı açamaya imkan tanıyan Outlook, 31 Temmuz‘a kadar işletmelere süre tanıyacağını dile getirdi.

Firma sahiplerinin ücretsiz olarak açtığı ‘[email protected]ı.com‘ gibi posta hesapları açmasına 10 Nisan’dan itibaren izin vermeyen Outlook, önümüzdeki ayın sonunda da var olan özel isimleri ‘outlook.com‘ olarak değiştirecek.

Aslında Microsoft’un amacı küçük ve orta ölçekli firmalarında Exchange Online, SharePoint Online, ve Lync Online gibi yıllık 60 Dolar’dan başlayan Office 365 paketi almalarını sağlamak.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/outlook-com1393950403.jpg

Özel adlar silinince ne olacak?

Özel alan adlarının silinmesinden sonra Outlook adıyla çalışmaya devam edecek posta hesapları için açıklamada bulunan Outlook’un Program Yönetim Direktörü Mike Schackwitz, ”Ücretsiz olarak özel alan adı kullanan işletme sahiplerine ücretli Office 365 paketlerine geçmeleri için fırsat sunulacaktır. Geçilmediği takdirde ise daha önce kullandıkları Takvim, Kişiler gibi diğer hizmetler Outlook üzerinden kullanılabilecek.” diyerek konuya açıklık getirdi.

Alternatif var mı?

Ayrıca konu hakkında firma sahiplerine konuyla ilgili bilgilendirme metni içeren e-posta gönderen Microsoft, en büyük rakibi olan Google’ın e-posta servisi Gmail’e kendi eliyle koz vermiş oldu. Çünkü Gmail‘de 10 kişiye kadar açılan özel alan adları için her hangi bir ücret talep edilmemekte.

Tahminler orta ölçekli firmaları çok fazla etkilemeyecek olan bu kararın, küçük ölçekli firmaları derinden etkileyeceği yönünde.

:: Siz hangi e-posta hizmetlerini kullanıyorsunuz?

Yazar: Utku Utkucu
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Outlook.com’dan Kötü Haber konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Outlook.com’dan Kötü Haber ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Outlook.com’dan Kötü Haber ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "