Okunma

Outlook Sosyal Ağlarla Uyumlu Çalışacak


11 Mart 2010 Perşembe 13:00
Outlook Sosyal Ağlarla Uyumlu Çalışacak

Microsoft, Haziran ayında piyasaya çıkması beklenen e-posta ve ajanda yazılımı Outlook 2010’u sosyal yaşamın merkezi haline getiriyor. Firma bu şekilde, Outlook‘un yeni sürümü ile gelen Outlook Social Connector eklentisi, bireylerin sanal topluluk ağlarındaki kişisel bağlantılarına tek bir noktadan erişim sağlamayı hedefliyor.

Dünyanın önde gelen sanal topluluk siteleriyle görüşmelerini sürdüren Microsoft, Social Connector‘ı iş topluluklarına üye olan Outlook kullanıcıları için vazgeçilmez bir araç haline getiriyor. Facebook, MySpace, XING ve LinkedIn sanal topluluk sitelerine üye olanlar, bu sitelerdeki tüm bağlantılarını ve etkinlikleri Outlook 2010 beta üzerinden kolayca takip edebilecek.

Sosyal ağlar arası dolaşmak dönemi son bulacak

Social Connector’ün beta sürümünü indiren Outlook 2010 beta kullanıcıları şu anda Myspace ve LinkedIn profillerine erişebiliyor. Facebook ve XING‘in Social Connector eklentisinin ise önümüzdeki haziran ayında piyasaya çıkması beklenen Microsoft Outlook 2010 ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Outlook Social Connector diğerlerinde olduğu gibi XING kullanıcılarına da iş amaçlı kişisel bağlantılarını ve bu bağlantılarla ilgili her türlü etkinliği Outlook 2010‘dan çıkmadan izleme olanağı verecek.

Bu eklenti sayesinde, kullanıcılar adı geçen sosyal ağlardaki tüm işlemleri ve profilleri sadece Outlook üzerinden izleyebilecek. Örneğin, Facebook’ta size bir ekleme talebi mesaj geldiğinde ya da arkadaşlarınızın durumları güncelleğinde, Outlook bu gelişmeleri size hemen haber verecek.

 

Outlook 2003 ve Outlook 2007 ile de uyumlu olan Outlook Social Connector‘e bu adresten erişebilirsiniz.

:: Microsoft’un bu sosyal eklentileri ilginizi çekiyor mu?

 

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Outlook Sosyal Ağlarla Uyumlu Çalışacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Outlook Sosyal Ağlarla Uyumlu Çalışacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Outlook Sosyal Ağlarla Uyumlu Çalışacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "