Okunma

Outlook ve Hotmail Spam Filtreleri Kırıldı!


01 Haziran 2016 Çarşamba 10:00
Outlook ve Hotmail Spam Filtreleri Kırıldı!

Microsoft’un Outlook ve Hotmail servislerini kullanan kullanıcılar, gün itibariyle posta kutularındaki gereksiz e-postalarında bir artış gözlemlediler.

Son 12 saat içerisindeki gereksiz e-postalardaki beklenmeyen artışın ise Outlook ve Hotmail bünyesindeki bir problemden kaynaklandığı belirtiliyor.

Outlook ve Hotmail spamları kalkıyor mu?

Microsoft’un Outlook ve Hotmail servislerindeki gereksiz e-posta konusunda yaşanan sorun, şirketin bu hizmete yönelik olarak alternatif bir çözüm üreteceği iddialarını beraberinde getirdi.

Microsoft ise şu anki süreçte, sorunu çözmek adına iki alternatif çözüm yolunu kullanıcılara sunuyor.

İlk olarak, Outlook ya da Hotmail hesabınızdaki gelen kutusunda yer alan gereksiz e-postaların engellenmesinin kullanıcılara kısa vadede rahatlama sağlayacağını ve kullanıcıların bu konuda endişelenmemesi gerektiğini ifade edildi.

İkinci olarak ise, şirketin altyapısına ulaşan spamların durdurulması için uzun vadede çözümlerin geliştirileceği belirtildi.

Outlook.com‘un sorununun, servisin Office 365’e taşınması nedeniyle kaynaklandığına ilişkin soruları ise Microsoft yanıtsız bıraktı.

16-06/01/microsoft-outlook-logo.jpg

Microsoft’un Outlook ve Hotmail platformlarında sahip olduğu sorunu, en kısa zamanda çözeceği The Verge’deki haberde yer aldı.

Microsoft’un sahip olduğu sorunun, uzun vadede spam gönderileri bütünen kaldırmasına yönelik olup olmadığını bilemeyiz; fakat şirketin var olan problemleri kısa vadede halletmemesini bu yöndeki planına bağlayabiliriz.

:: Microsoft’un spam gönderileri e-posta servislerinden tamamen kaldırabileceğini düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Outlook ve Hotmail Spam Filtreleri Kırıldı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Gmail de böyle birşey olmaz bu güzel olmuş

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bende bi etkisi olmamış şimdilik olan olana oldu:)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  adresim çalınmış benden şifre istedi girdim kabul etmedi şifre değiştirilmiş.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Gmail de hic gormedim boyle birsey oldugunu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu tür şeyler en az Microsoft'a oluyor yine de

" Outlook ve Hotmail Spam Filtreleri Kırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Outlook ve Hotmail Spam Filtreleri Kırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Outlook ve Hotmail Spam Filtreleri Kırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "