Böyle hata tarihe geçer: Oyun oyuncularla oynuyor


12 Nisan 2021 Pazartesi 21:24
ABONE OL
Böyle hata tarihe geçer: Oyun oyuncularla oynuyor

Outriders oyunu, Nisan ayının başlarında piyasaya çıkmasından bu yana, sorunlarla boğuşuyor. Ancak son zamanlarda tüm envanteri temizleyen bir hata, hafta sonu yayınlanan yeni yamanın ardından ön plana çıktı. Birkaç Outriders oyuncusu, tüm değerli “Destansı” ve “Efsanevi” eşyalarını elinden alan “envanter” hatası nedeniyle 100 saate kadar olan ilerlemesini kaybettiklerini bildirdi. Outriders geliştiricisi People Can Fly, envanter silme sorununun düzeltilmesinin en öncelikli işlerinin olduğunu dile getirdi. Fly, kaybolan öğeleri geri getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Outriders’ta ‘öğeler’ buhar oldu, ekip açıklama yaptı

Çıkışından bu yana birçok sorun ile karşı karşıya kalan ve Cyberpunk 2077 benzetmesi yapılan Outriders oyununun destek ekibi, son envanter hatası ile ilgili Twitter’  yaptıkları paylaşımlarda şu açıklamayı yaptı:

“Bazı kullanıcıların bir envanter temizliğiyle karşı karşıya kaldığının farkındayız. Bundan dolayı çok üzgünüz. Bu sorunu çözmek için hem sunucu hem de oyun tarafında elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

Outriders envanter hatası

”Bugün erken saatlerde, herhangi bir envanter silinmesine karşı koruma sağlamak için sunucularımıza ek önleyici tedbirler uyguladık. Bunlar, bu sorunun oluşumunu azaltıyor. Ancak tam olarak ortadan kaldırmıyor.”

“Bu sorunla karşılaşırsanız, ekipmanlarınızı korumak için şu yöntemi uygulayın: Ekipmanınızın kaybolduğunu fark ettiğiniz anda, oyunu hemen kapatmaya zorlayın ve ardından yeniden başlatın.”

Outriders envanter hatalarının azalıp azalmadığı belli değil. Zaten her şeyini kaybetmiş olan oyuncular için bu yöntemler artık yardımcı olmuyor. People Can Fly, sorunu düzeltme süreci için henüz tarih vermedi. Ayrıca düzeltme sonrası eşyaların geri gelip gelmeyeceği konusunda da garanti vermedi.

Outriders envanter hatası

Oyundaki silah istatistiklerindeki değişimler rastgele olarak belirleniyor. Yani aynı görevi tekrar etseniz bile elde ettiğiniz öğelerin istatistikleri farklı oluyor. Oyuncular efsanevi silahları elde etmek için onlarca saatini harcıor. Dolayısıyla aynı silahı yeniden geriye almak oyuncular için yeterli olmayabilir. Çünkü silahın ulaştığı istatistik aynı olmaz ise bu öğe artık oyuncular için kullanışlı olmayacaktır.

Outriders, PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series S / X’de oynanabiliyor.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Oyun bir süre sonra kendini tekrar ediyor parasını haketmiyor

" Böyle hata tarihe geçer: Oyun oyuncularla oynuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Böyle hata tarihe geçer: Oyun oyuncularla oynuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Böyle hata tarihe geçer: Oyun oyuncularla oynuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de! Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de!
  2. 2 Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor? Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor?
  3. 3 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  4. 4 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  5. 5 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  6. 6 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  7. 7 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  8. 8 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  9. 9 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  10. 10 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit