Okunma

Ovi Store Doğru Yolu Buldu!


24 Eylül 2009 Perşembe 05:54
Ovi Store Doğru Yolu Buldu!

Nokia ve Symbian kullanıcılarının son zamanlardaki uğrak yerlerinden biri olan Ovi Store, şu sıralar kullanıcılarının sesine kulak vermiş görünüyor. Bildiğiniz gibi servis ile daha önceden ücret ödeyerek satın aldığınız bir uygulamanın, bedelsiz olarak tekrar indirilmesine olanak tanımıyordu. Bu konudaki yoğun tepkiler işe yaramış görünüyor. Zira artık daha önce aldığınız bir uygulama aynı hesapla, aynı cihaza indirilebiliyor.


Özellikle format sonrasında kullanıcıları fazlasıyla sıkıntıya soka bu durum tüm kullanıcıları memnun edeceğe benziyor. Ayrıca bu gelişme geçmişe dönük olarak indirdiğiniz tüm uygulamaları da kapsıyor.

Tekrar indirebilme fonksiyonunu aktif olarak kullanabilmek için Ovi Store istemcisinin, 1.05.(271) sürümüne veya daha üst versiyonlarına sahip olmanız gerekiyor. Cihaz ayrımı olmaksızın aktif durumda olan hizmetten faydalanmak için eski bir istemci kullanıyorsanız, cihazınız otomatik olarak güncelleme sormayacaktır. Bu yüzden en yakın zamanda güncel bir Ovi Store istemcisine sahip olmanızda fayda var.

:: Böyle bir özelliğe ihtiyacınız var mıydı?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ovi Store Doğru Yolu Buldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ovi Store Doğru Yolu Buldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ovi Store Doğru Yolu Buldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "