Okunma

Ovi Suite 3.0 Beta Yayında!


26 Kasım 2010 Cuma 11:30
Ovi Suite 3.0 Beta Yayında!

Her Nokia sahibinin arşivinde muhakkak yer alması gereken bir uygulama olan OviSuite, üçüncü jenarasyonun ilk betası ile kullanıcılarının karşısına çıktı.

Nokia’nın yepyeni bir arayüze sahip diye nitelendirdiği Ovi Suite’te, sanılanın aksine kökten yapılmış değişiklikler bulunmuyor. Küçük düzenlemeler dışında şeklen aynı diyebileceğimiz arayüz biraz makyajlanmış ve yeni özelliklere kavuşmuş. (Ovi Suite ile Rehber Senkronizasyonu)

 


Yeni sürümün Türkçe dil desteği mevcut

Ovi Music ve Music Player

Ancak bunun yanında Ovi Suite 3.0’da 2 önemli yenilik bulunuyor. Bunlardan ilki daha farklı özelliklere kavuşan yeni bir bekleme ekranı, ikincisi ise Ovi Music ve Music Player entegrasyonu.

Yenilenen Bekleme Ekranı

Ovi Suite’i ilk açtığınızda karşınıza gelen ekran artık çok daha farklı bir yapıda. Üç parçalı olarak tanımlayabileceğimiz bu ekranın ilki yani sol tarafta kalan kısmı, Ovi’den haberler ve güncelleme bilgilerini içeriyor.

Ovi Store’a yeni eklenen önemli bir içerik, yazılım güncellemesi bilgisi ya da kullandığınız cihaza dair firmware güncellemesi haberi gibi konular burada listelenebiliyor.

 


Yerel içerikler bulunduğunuz konuma göre öncelikli olarak listeleniyor

 

Uyarı verilerinin hemen yanındaki sağ alanda, telefonunuzdan bilgisayarınıza yedeklenmiş olan içerikler gösteriliyor.

Dört bölüme ayrılan “Bilgisayarımda” başlığı altından kişi bilgleri, fotoğraflar, mesajlar ve müzik gibi içerikleri görebiliyorsunuz. Buradaki karelerin üzerine tıkladığınızda ilgili içeriklere kolayca ulaşabilmeniz mümkün.

Ovi Önerileri

Giriş sayfasının diğer kısmında kalan alanda ise “Ovi’nin Önerileri” bölümü yer alıyor. Ovi Store ile bağlantılı çalışan bu kısımda kullanıcılara Ovi Store üzerinde yer alan çeşitli içerikler tavsiye ediliyor.

Bu bölüm, bulunduğunuz konuma özel yerelleştirilmiş mobil içerikleri da öncelikli olarak ekrana getirecek bir yapıda hazırlanmış.

Ovi Music Entegrasyonu

Yeni Music özelliği ile Ovi Store çok daha başarılı bir yapıya kavuşmuş durumda. Nokia bu yeni özelliği müzik yönetimi için en iyi çözüm şeklinde tanımlamış.

Buradan müzik arşivinizi dört bağımsız kısma ayrılmış ekran üzerinden kolaylıkla yönetebiliyorsunuz. Alt kısma yerleştirilen küçük bir medya oynatıcı da kullanışlılığı artıran önemli bir etken.

 


Ovi Music’in Türkçe müzik arşivi de bir hayli güçlü

Ovi Music’te Arama

Elbette ki Ovi Suite’in müzik yetenekleri bununla sınırlı değil. Üçüncü nesil Ovi yazılımında Ovi Music entegrasyonu da sağlanmış. Buradan kullanıcılar milyonlarca şarkı arasından istedikleri şarkıyı saniyeler içersinde bilgisayara indirip, kolayca telefona gönderebiliyor.

Diğer Yenilikler

Sistemin Nokia tarafından açıklanmış diğer yenilikleri ise maddeler halinde şu şekilde sıralanıyor:

  • • Ovi sayfaları üzerinden tavsiye edilen içerikler bölümü.
    • Güncelleme ve yenilik haberlerinin giriş sayfasında gösterilmesi.
    • Müzik kontrol tuşları.

 

 

  • • Daha hızlı ve daha kolay kurulum.
  • • Harita görüntülemede yapılan iyileştirmeler. Daha hızlı harita yüklemeleri.
  • • Geliştirilmiş senkronizasyon yetenekleri ve daha stabil yedekleme özellikleri.

Video ve İndirme Bağlantısı

Ovi Suite 3.0 Beta, S40 arayüzünü taşıyan 6. Sürüm cep telefonları, OS 9 çekirdeğini taşıyan Symbian^1 ve Symbian^3 modelleri ile çalışabiliyor.

Ayrıca Maemo’lu Nokia N900 desteği de atlanmayan ayrıntılardan. Uygulamayı Nokia hesabınız ile giriş yaparak buradaki Beta Labs sayfalarından indirebilirsiniz.

#y3/a490b25598dc978c2c23fd7ea310644f.flv#

 

:: Yeni sürüm hakkındaki düşünceleriniz SDN üyeleri ile paylaşın. Karşılaştığınız sorunlar veya beğendiğiniz özellikler neler?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ovi Suite 3.0 Beta Yayında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ovi Suite 3.0 Beta Yayında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ovi Suite 3.0 Beta Yayında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "