Okunma

Oy kullanma makinelerini çocuklar hackliyor


04 Ağustos 2018 Cumartesi 15:30
Oy kullanma makinelerini çocuklar hackliyor

Amerika‘da önümüzdeki hafta Def Con‘daki hack konferansında düzenlenecek ilginç bir hack yarışması ortaya çıktı. Yarışma oy kullanma makineleri güvenliği üzerine kurulucak. Söz konusu yarışmaya Demokratik Ulusal Komite ev sahipliği yapacak.

Oy kullanma makineleri çocuklar tarafından korunacak

Lapowsky’nin açıklamalarına göre yarışma – 16 yaş arasındaki çocukları kapsayacak. Yarışmacılar ülke sekreterlerinin seçim sonuçlarını yayınlamak için kullandıkları web sitelerinin kopyaları ile görevlendirilecek. Yarışmacılar 2500 dolar değerindeki para ödülü için yarışacaklar. Bu para ödülünün 500 dolarlık kısmı Demokratik Ulusal Komite tarafından ülke çapında saldırılara karşı en iyi savunma stratejisini yapan çocuğa verilecek.

Braun, “Eyalet seçim bölgeleri çok derin kusurlara sahip ve yetişkin hackerlar onları hacklemekle ilgilenmiyorlar eğer onlardan bunu yapmalarını istersek bize gülerler” dedi.

Bu olay üç nedenden ötürü yetkililer tarafından dikkate değer görünüyor. Açıklanan nedenler ise şu şekilde. Birinci neden özellikle sosyal medya üzerindeki devam eden nüfuz kampanyalarının gerçek seçim altyapısına yönelik saldırılardan rahatsız olması.

İkinci neden ise demokratların yeni güvenlik sorumlularının sosyal medya dünyasından geliyor olması. Örneğin Raffi Krikorian ve Bob Lord diğer büyük teknoloji şirketlerinden STK’ya gelmeden önce Twitter’daki güvenlik konularında çalıştı.

Son olarak ise yaşanan olaylar kırılmış gerçeklik krizini çözerken ortalama insanların da dahil edilmesi gerekeceği konusunda güzel bir hatırlatma görevi görüyor. Teknik şirketler ve ulusal hükümetlerin bu konuda önemli bir rol oynadığı söylendi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Oy kullanma makinelerini çocuklar hackliyor”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Blockchain teknolojisini kullansınlar. Oylama için müthiş olur.

  2. Melik dedi ki:

    Bence hackerlara makineyi patlatana ödül gercez densin makineyi patlatan olursa da tutuklansın ehehe

" Oy kullanma makinelerini çocuklar hackliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oy kullanma makinelerini çocuklar hackliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oy kullanma makinelerini çocuklar hackliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "