Okunma

Öykü Bahçesi Kitap Kategorisinde Lider


27 Mart 2014 Perşembe 09:30
Öykü Bahçesi Kitap Kategorisinde Lider

Okul öncesi çağındaki çocuklara doğaya karşı duyarlı olmayı, yardımseverliği ve insan sevgisini birbirinden keyifli etkileşimli öykülerle aşılayan Öykü Bahçesi mobil uygulaması App Store Kitap Kategorisi‘nde ilk sıraya yükseldi.

Yayınlanmasının üzerinden kısa süre geçmiş olmasına rağmen, Türkiye’de yoğun ilgi gören uygulama, tüm uygulamalar arasında da ilk 50‘ye girmeyi başardı. Peki, Öykü Bahçesi‘nin başarısının ardında neler yatıyor?

İnteraktif öyküler

Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri şüphesiz interaktif öyküler. Bu öyküler sayesinde masalsı bir dünyada eğlenceli bir yolculuğa çıkan 3-6 yaş arası çocuklar, Efecan ve arkadaşları ile doğayı koruyabilmek, hayvanlara ve insanlara yardım edebilmek için çabaladıkça ihtiyaç duydukları temel eğitime önemli katkı sağlıyor.

2,5 yıllık bir çalışmanın ürünü

Gelecekte huzurlu bir toplum, temiz ve barış dolu bir dünya için her
şeyden önce toprağın yemyeşil ağaçlarla kaplı olduğu, masmavi denizlerde
binbir çeşit balığın özgürce yaşadığı bir dünyayı arzulayan, içi insan
sevgisiyle dolu bir nesil yetiştirilmesi gerekiyor. Öykü Bahçesi,
içeriği 2,5 yıllık bir çalışmanın ürünü olan öyküleriyle okul öncesi
çağındaki çocuklara bu değerlerin aşılanmasına destek oluyor.

Uzmanlar öneriyor

Öykü Bahçesi, gerek tasarımı gerek içeriği ile okul öncesi çocuklar için en ideal uygulamalar arasında yer alıyor. Çocuk gelişimi konusundaki uzmanlar Öykü Bahçesi‘ni, yeni nesil çocukların mobil dünyaya ayak uydurabilmesi yönündeki en ideal araçlardan biri olarak tanımlıyor.

iOS cihazıma nasıl indirilir?

Çocukların daha yeşil bir dünya ve daha mutlu bir toplum için temel adımları eğlenerek öğrenme fırsatı yakaladığı Öykü Bahçesi; iPhone, iPod touch ve iPad cihazlarında çalışarak App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. 

:: Öykü Bahçesi Mobil Uygulamasını denediniz mi?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Öykü Bahçesi Kitap Kategorisinde Lider”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Android için hazırlanan sürüm, yolda.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Androide yok mu

" Öykü Bahçesi Kitap Kategorisinde Lider konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Öykü Bahçesi Kitap Kategorisinde Lider ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Öykü Bahçesi Kitap Kategorisinde Lider ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "