Oyun endüstrisi ile DSÖ güçlerini birleştirdi!


31 Mart 2020 Salı 10:00
Oyun endüstrisi ile DSÖ güçlerini birleştirdi!

Covid-19 salgınının getirdiği ani tedbirler, insanları evde dışarıya çıkmadan yaşamaya yöneltti. Hal böyle olunca video oyunları insanlar için zaman geçirme konusunda büyük rol oynuyor. Dünya sağlık Örgütü (WHO) ise yeni müttefikleri, oyun endüstrisi ile insanların işlerini kolaylaştırmayı planlıyor.

Oyun endüstrisi, Corona virüsü salgını için bir arada

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Corona virüsü hastalığının yayılmasını önlemek adına sosyal mesafeyi, el hijyenini ve diğer önleyici hareketlere teşvik etmek için video oyunlarının küresel erişiminden ve etkisinden yararlanan bir kampanya oluşturdu. Play Apart Together adlı kampanya ile çeşitli endüstri liderleri bir araya geldi. Oyun endüstrisinde önde gelen 18 şirket, Riot Games ve Activision Blizzard gibi yayıncılardan Twitch ve YouTube gibi yayın platformlarına kadar hepsi bu kampanyada yer alıyor. Play Apart Together aracılığıyla, bu şirketler dünyanın en popüler oyunlarına, özel etkinlikler ve ödüller ekleyerek WHO sağlık kılavuzları ve Covid-19’dan kendini koruma kapsamında en iyi uygulamaları bildirmeye yardımcı olacak.

Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick konuyla ilgili olarak, “İnsanların birbirleriyle güvenli bir şekilde bağlantılarını sağlamak hiç bu kadar kritik olmamıştı. Oyunlar, mükemmel platformlar çünkü insanları neşe, amaç ve anlam merceğinde birbirlerine bağlıyorlar.” ifadelerinde bulundu.

Riot Games ise fiziksel mesafenin sosyal tecrit anlamına gelmemesi gerektiğini vurguladı. CEO Nicolo Laurent ise konuyla ilgili olarak “Rioters için oyun oynamak sadece oynamak değil; anlamlı bir yaşam peşinde bulunmak. Ve şimdi, dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca oyuncu için oyun oynamak hayat kurtarmaya yardımcı olabilir. Bu Covid-19 savaşını hep birlikte yenelim!” açıklamalarında bulundu.

Play Apart Together hayat kurtarmaya yardımcı olacak

Play Apart Together kampanyası, Covid-19 ile devam eden mücadeledeki kritik rolünün yanı sıra, WHO ve oyun endüstrisi arasındaki ilişki için önemli bir kilometre taşı görevinde bulunuyor.

WHO Küresel Strateji Büyükelçisi bir Facebook açıklamasında, “Bu zorlu süre boyunca, Covid-19 salgınıyla mücadele eden farklı sektörlerden tüm ortakların yaratıcılığını alkışlıyorum. Oyun endüstrisine Covid-19 pandemisine bir son vermek için adım attığı için teşekkür ediyorum. Umuyoruz ki, #PlayApartTogether kampanyası, eğriyi düzleştirecek ve hayat kurtarmaya yardımcı olacak. Böylece daha fazla insan, güvenli ve sağlıklı kalmaya teşvik edilecek.” dedi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oyun endüstrisi ile DSÖ güçlerini birleştirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyun endüstrisi ile DSÖ güçlerini birleştirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyun endüstrisi ile DSÖ güçlerini birleştirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  2. 2 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  3. 3 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  5. 5 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  6. 6 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  7. 7 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  8. 8 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
  9. 9 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
  10. 10 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!