Oyun geliştiricileri İAÜ’de buluşuyor!


2017-01-09 06:00:00
Oyun geliştiricileri İAÜ’de buluşuyor!

Bu sene birçok farklı noktada gerçekleşecek olan Global Game Jam 2017 yani GGJ 2017‘nin İstanbul Aydın Üniversitesi ayağındaki detayları belli oldu. 

İstanbul Aydın Üniversitesi, Florya kampüsünde gerçekleşecek olan bu etkinlik, üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde, Çizgi Film ve Animasyon Bölümü tarafından 20-22 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Bu inovasyon, yaratıcılık ve iş birliği etkiliği sayesinde 48 saatte birçok oyunun geliştirilmesi planlanıyor. Bu sayede oyun geliştirmek isteyen yeni insanlarla ve oyun geliştiricileri ile tanışabilir, kendi yaratıcılığınızı ortaya koyabilir ve oyun geliştirme deneyimlerinizi birçok katılımcıyla paylaşabilirsiniz. 

GGJ için 93 ülkeden, 30.000’den fazla katılımcı ilgi gösterdi!

20 Ocak 2017 cuma akşamı 17.00‘da İstanbul Aydın Üniversitesi, Florya Halit Aydın Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan Global Game Jam’e tüm dünyada geçen yıl 630 mekânda 93 ülkeden 30.000’den fazla katılımcı ilgi göstermiş, katılımcılar 2 gün 2 gece boyunca ürettikleri oyunları GGJ internet sitesi üzerinden dünyayla paylaşmışlardı.

17-01/09/slider-img-1-1483928387.jpg

GGJ, tamamen gönüllülük esasında gerçekleştirilmektedir. Bir yarışmadan ziyade iş birliği ve dostluğu esas alan sinerji yaratmaya dayalı bir etkinliktir. Bu etkinlikte katılımcılar ilk akşam duyurulan ortak bir tema etrafında oyunlarını geliştirirler ve etkinliğin son akşamında sunmaktadırlar.

GGJ 2017 etkinliğinin tüm detaylarına ise buradan ulaşabilir ve etkinliğe kayıt olabilirsiniz.

:: GGJ etkinliğine katılacak mısınız?


 • yazarTayfun Kumaş

  Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Oyun geliştiricileri İAÜ’de buluşuyor!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   nee animeye çizgi filmmi dedin gel buraya gel gel nee animeye çizgi filmmi dedin gel buraya gel gel nee animeye çizgi filmmi dedin gel buraya gel gel nee animeye çizgi filmmi dedin gel buraya gel gel nee animeye çizgi filmmi dedin gel buraya gel gel nee animeye çizgi filmmi dedin gel buraya gel gel

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Buluşun tabi, nasılsa ortada bir şey yok soranda yok. Toplanın, dağılın böyle gider bu işler

  Yorum yazın