Okunma

Oyun İçi Reklam Olayı Tutmadı!


18 Ağustos 2009 Salı 06:33
Oyun İçi Reklam Olayı Tutmadı!

Video oyunları gün geçtikçe oyuncuyu daha da etkilemenin peşinde olduklarından dolayı, her türlü masrafın altına girebiliyorlar. Yapımcı ve yayıncı firmalar da bu masrafları bir yerden çıkarmak zorunda. Bu vesileyle bir dönem, oyunların içine reklam alma olayı konuşulmaya başlandı. Quake Live adlı oyunda bu uygulama denendi bile.

 


McDonalds, Mars’ta bile seviliyor.

QuakeCon adı verilen kongrede yapılan açıklama ise bu uygulamanın, sanıldığı kadar para kazandırmadığı açıklandı. Quake Live oynayan oyuncular, reklamlara itibar etmeyince ve hatta reklamları kapatmak için çeşitli kod parçaları ile uğraşma yoluna gidince diğer firmalar, oyun içi reklam alma olayına biraz mesafeli yaklaşmaya başladıklarını açıkladı.

:: Sizce oyun içi reklamlar oyun zevkini bozar mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oyun İçi Reklam Olayı Tutmadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyun İçi Reklam Olayı Tutmadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyun İçi Reklam Olayı Tutmadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "