Okunma

Oyun kartuşundan uyuşturucu çıktı!


13 Nisan 2018 Cuma 21:00
Oyun kartuşundan uyuşturucu çıktı!

Retro video oyunlarını biriktirerek koleksiyon yapan Julian Turner, bir pazara giderek eski NES oyun kartuşlarından satın aldı. Durumu eve geldiğinde farkeden adam, parasını ödediği şeylerden daha fazlasını elde ettiğini anladı. Aldıkları kartuşlar arasında bulunan 2 oyun kartuşundan uyuşturucu çıktı.

Oyun kartuşlarından biri oldukça nadir bulunuyordu

İçinden uyuşturucun çıktığı oyunlardan biri “Golf” oyunu iken diğeri de “Rollergames” adlı bir oyundu. Adamın eline geçen oyun “Rollergames” oyununun bir Avrupa kopyasıydı ve bu kopya özellikle Gürcistan’da nadir bulunan oyun kartuşlarından biriydi. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen adam, hemen oyunu satın aldı.

Eve geldiğinde satın aldığı her iki kartuşun da gereğinden biraz daha ağır olduğunu düşünerek ölçüm yaptı ve diğer oyun kartuşlarıyla karşılaştırdı. Karşılaştırdıktan sonra yeni satın aldığı oyun kartuşlarının yüzde 50 oranında daha da ağır olduğunu kesinleştirdi. Böylece her iki oyunun da içini bir şekilde açtı ve her birinde 2’şer tane olmak üzere toplam 4 poşet uyuşturucu buldu.

Bu olayın üstüne derhal polisi arayan adam, video çekmeyi de ihmal etmedi ve çektiği videoyu internette tüm kullanıcılarla paylaştı:

Newnan Polis Departmanı’ndan araştırmaya gelen memurlar, oyunların piyasaya çıktığı tarih gibi birçok bilgiyi araştırdılar. Ortaya çıkan bilgiler de o uyuşturucuların çok uzun zamandır orda olduğuna işaret etti.

Bu olayı yaşayan Turner, ayrıca ilginç bir bilgiye daha kavuştu. Bir koleksiyoncunun da 1985 yılında aldığı “Golf” oyunun kartuşundan 5000 dolar çıktığını öğrendi.

Oyun kartuşundan uyuşturucu çıktı!

1980’li yıllarda yaşanan ve üstünden 30 yıl geçtiği tahmin edilen bu olayın, bir uyuşturucu ticaretinden geri kalan kalıntılar olduğu tahmin ediliyor.

:: Bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Oyun kartuşundan uyuşturucu çıktı!”

  1. grezimonk darktonk dedi ki:

    antika uyuşturucu bile varmış… sdn keşlerin mekanı…

" Oyun kartuşundan uyuşturucu çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyun kartuşundan uyuşturucu çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyun kartuşundan uyuşturucu çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "