Okunma

Oyun Oynamak Göze İyi Geliyor


31 Mart 2009 Salı 05:34
Oyun Oynamak Göze İyi Geliyor

Nature Neuroscience tarafından yapılan bir araştırma, video oyunlarını oynamanın, göz tembelliği başta olmak üzere bazı göz bozukluklarına iyi geldiğini öne sürüyor. Kişilerin kontrast hassasiyetini artırdığı belirtilen oyunlar, gözlerin en ufak değişiklikleri bile fark edecek hale gelmesinde önemli rol oynuyor.

Uzun vadede görüşle ilgili problemlere iyi geldiği belirtilen video oyunlarının bu iyileştirici etkisinden faydalanmak için ise, elbette oyunları doğru mesafede ve sağlıklı şekilde aydınlatılmış bir odada oynamak gerekiyor.

:: Oyun oynarken gözlerinizde gelişme olduğunu hissediyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Oyun Oynamak Göze İyi Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hiç bişe anlamadım

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bu haberin kaynağı neresi?

" Oyun Oynamak Göze İyi Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyun Oynamak Göze İyi Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyun Oynamak Göze İyi Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "