Okunma

Oyun Piyasası Hızla Büyüyor


21 Nisan 2008 Pazartesi 21:00
Oyun Piyasası Hızla Büyüyor
Video oyunları endüstrisi, gerçek dünyanın dertlerinden bağımsız bir şekilde büyümeye devam ediyor. Neredeyse tüm sektörleri vuran ekonomik dalgalanmalar ve krizler, adeta video oyunlarına yarıyor. Amerika’da da video oyun donanım ve yazılım satışları, mart ayında tam bir yıl öncesine göre %57 artış göstererek bunu kanıtlıyor.

Lider Yine Nintendo Wii

Toplamda 1,7 milyar dolara ulaşan ciroda liderliği 720.000 adet ile Nintendo Wii yapıyor. Ayrıca 2,7 milyon kopya satan Super Smash Bros. Brawl oyununun da etkisi yabana atılır türden değil. 262.000 Xbox 360 ve 257.000 PlayStation 3 satışıyla tüm dünyada hissedilen ekonomik sıkıntıların izini hiç göstermeyen konsol pazarının, önümüzdeki aylarda Metal Gear Solid 4 ve Gran Turismo 5 Prologue gibi ağır toplarla daha da hızlanması bekleniyor. Bakalım oyun piyasası önümüzdeki aylarda devler arasında kendine nasıl bir yer edinecek.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oyun Piyasası Hızla Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyun Piyasası Hızla Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyun Piyasası Hızla Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "