Okunma

Google Oyun Sektörüne Giriyor


25 Haziran 2011 Cumartesi 08:00
Google Oyun Sektörüne Giriyor

İnternet deyince akla ilk gelen isimlerden olan Google, oyun sektöründe de söz sahibi olmak istiyor. Bir süredir devam eden “Google oyun çıkaracak” söylentilerine karşı sessiz kalan şirket, ilk defa resmi bir açıklama yaparak dedikoduları doğruladı.

California’daki merkezden yapılan Google ve Oyunlar başlıklı açıklamada, “Google’nin oyun stratejisi açısından son derece sabırlı, teknik altyapısı güçlü ve oyun merkezli bir yol izliyoruz.”

 Sosyal İçerikli Oyunlara Yöneleceğiz

“Eğer böyle bir sektöre giriyorsanız, oyun dağıtıcılarıyla tanışmanız, oyuncu kimliklerini analiz etmeniz, oyun platformlarını belirlemeniz ve daha birçok işi halletmiş olmanız gerekiyor. Bunun yanında tecrübeli ortakları yanınıza almanız çok önemli bir adım olacaktır. Bizim belirlediğimiz kategori, belirli bir amacı ve anafikri olan sosyal içerikli oyunlar.” denildi.

Burada Google’nin, sosyal oyundan kastının ne olduğu biraz muallakta kalıyor. Belirlenen kategorinin, android telefonlara yönelik oyunlar mı yoksa web tabanlı oyunlar mı olduğu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

:: Google’nin bu sektördeki rolünu nasıl görüyorsunuz?
yazarUğur Tufan

Oyun ve teknoloji dünyasını yakından takip eden Uğur, yakaladığı haberleri SDN okuyucularıyla paylaşmaktan keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Oyun Sektörüne Giriyor”

  1. dgncn dedi ki:

    google’ın el atmadığı bir bu sektör kalmıştı

  2. SDN Okuru dedi ki:

    oyun üzerinden para kazabileceksek hergün oynarım ama futbocity gibi olacaksa zaman harcamaya değmez. (demek istediğim oynarken biriken puanları gerçek paraya dönüştürülebilmeli)

" Google Oyun Sektörüne Giriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Oyun Sektörüne Giriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Oyun Sektörüne Giriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "