Oyun Yaratıcılarına Hep ve Tam Destek!


24 Mart 2010 Çarşamba 21:02
Oyun Yaratıcılarına Hep ve Tam Destek!

İngiltere’de bir kural vardır: Eğer film çekiyorsanız ve bu filmin bütçesine 20 milyon sterlinden aşağı yatırım yapıyorsanız vergi oranınız yükselir. 20 milyonun üstüne çıktığınızda öylesine düşer ki, bir bakmışsınız 30 milyon sterlinlik filminiz 20 milyonluktan ucuza gelmiş.

 

İngiltere, Amerika ve Kanada gibi ülkelere kaçan oyun yapımcılarını geri döndürmek için aynı yolu seçmiş. Oyun yapımcılarına yönelik vergiler, inanılmaz oranda azaldı. Ne kadar yüksek bütçeli oyun yaparsanız ve ne kadar girişimci olursanız o kadar az vergi ödeyeceksiniz. Her oyunu yasaklayan ve kısıtlama üstüne kısıtlama koyan ülkeleri düşününce, İngiltere’yi alkışlamamak elde değil.

:: İngiltere’nin politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oyun Yaratıcılarına Hep ve Tam Destek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyun Yaratıcılarına Hep ve Tam Destek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyun Yaratıcılarına Hep ve Tam Destek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "