Oyunlar için en iyi ücretsiz sesli sohbet uygulamaları!


10 Mayıs 2020 Pazar 22:30
Oyunlar için en iyi ücretsiz sesli sohbet uygulamaları!

Oyun oynarken arkadaşlarınızla oyun içerisinde konuşmak için oyunların sunduğu özellikler bazen yetersiz kalabiliyor. Sesli sohbet sorunu oyunda çok fazla sorun oluşturabilir. Bu yüzden sizlere oyunlar için en iyi ücretsiz sesli sohbet uygulamaları listesi hazırladık.

İşte karşınızda oyunlar için en iyi ücretsiz sesli sohbet uygulamaları!

Mumble

Mumble, Windows, Mac ve Linux üzerinde çalışan ücretsiz bir uygulamadır. Temel olarak sesli sohbet için kullanılır ancak metin sohbetini de destekler. Peki bu Mumble uygulamasının artıları ve eksileri neler?

Mumble uygulamasının artıları ve eksileri

Uygulamanın artıları, iletişim konusunda uzmanlaşmıştır. Özellikle takım oyununu içerenler için güzel işler çıkarabilir. Oyun dünyasında bulunduğunuz yere göre konumsal ses de yapabilir ancak bu yalnızca bazı oyunlarda destekleniyor.

Oyunlar için en iyi ücretsiz sesli sohbet uygulamaları

Uygulamanın eksileri, aksak arayüz muhtemelen en kötü yönü olarak belirtilebilir. Mumble’ı öğrendikten sonra kullanmak son derece kolay olsa da, özellikle sunucu yazılımını bilgisayarınıza kurmaya çalışırken ve arkadaşlarınızın neden bağlanamayacağını anlayamadığınızda, bu ilk deneyim oldukça sinir bozucu olabilir. Biraz detaylı incelendiğinde sorunun halledilebilir.

TeamSpeak

TeamSpeak Windows, Mac, Linux’ta çalışan ücretsiz bir uygulamadır. TeamSpeak, tasarım ve özellikler kısmında Mumble’a çok benziyor ancak bazı yönlerden de yetersiz kalırken bazı benzersiz özellikler sunuyor. Peki bu TeamSpeak uygulamasının artıları ve eksileri neler?

TeamSpeak uygulamasının artıları ve eksileri

Uygulamanın artıları, yüksek kaliteli ses ile birlikte kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Ayrıca, farklı kullanıcıların “güç düzeylerine” göre sunucunun farklı alanları üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlayan esnek ve güçlü bir izin sistemine de sahiptir. İzinler ayrıca gruplara ayrılır, böylece bir kullanıcıya bir kanal üzerinde denetim verebilir ve sunucu üzerinde başka bir kişiye denetim verebilirsiniz. Bu, topluluk yönetimini çok daha kolay hale getirmektedir.

Uygulamanın eksileri, kendi kendine barındırılan TeamSpeak sunucularının maksimum 32 eşzamanlı kullanıcı kapasitesi vardır. Ticari olmayan, kar amacı gütmeyen bir lisans talep ederseniz ve bu sınırı 512’ye yükseltebilirsiniz. Aksi takdirde, maksimum kapasiteye göre yıllık bir ücret ödemeniz gerekir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Oyunlar için en iyi ücretsiz sesli sohbet uygulamaları!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Discord, discord dur adam babandır.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ağlarsa discord ağlar gerisi yalan ağlar

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Discord adam abi ya

" Oyunlar için en iyi ücretsiz sesli sohbet uygulamaları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyunlar için en iyi ücretsiz sesli sohbet uygulamaları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyunlar için en iyi ücretsiz sesli sohbet uygulamaları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 2. 2 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 3. 3 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 4. 4 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 5. 5 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 6. 6 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 7. 7 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 8. 8 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 9. 9 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 10. 10 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?