Okunma

Oyunlar Uyuşturucuyla Savaşta Kullanılacak


15 Nisan 2009 Çarşamba 06:30
Oyunlar Uyuşturucuyla Savaşta Kullanılacak

Missouri Üniversitesi Psikiyatri Profesörü Joel Epstein, uyuşturucu bağımlılığı ile ilgili geliştirmek istediği oyun için National Institute on Drug Abuse kurumundan 1 milyon dolarlık bütçe desteği aldı.

Eğitim odaklı bir oyun yapmayı düşünen Epstein, oyunculara uyuşturucunun beyin ve vücutta yaptığı etkileri göstermek istiyor. İki yılda geliştirilecek olan oyun, sonrasındaki iki yıl da St. Louis bölgesindeki okullarda test edilecek.

Bugüne kadar bağımlılık yapması ve çocukları olumsuz etkilemesi ile hedef tahtasında bulunan video oyunları, bakalım uyuşturucu ile savaşta edindiği bu rol sayesinde adını temize çıkarabilecek mi.

:: Sizce oyunlar uyuşturucuya karşı bilinçlendirmek için uygun bir araç mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oyunlar Uyuşturucuyla Savaşta Kullanılacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyunlar Uyuşturucuyla Savaşta Kullanılacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyunlar Uyuşturucuyla Savaşta Kullanılacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "