Okunma

Şeytan Bunun Neresinde?


03 Aralık 2008 Çarşamba 23:01
Şeytan Bunun Neresinde?

Koyu Hıristiyan’lara hitap eden bir yatırım şirketi olan The Timothy Plan‘in hazırladığı raporda, bilgisayar ve konsol oyunlarının barındırdığı şiddet ve diğer kanlı canlı gerçeklerle ilgili kapsamlı değerlendirmeler var. Oyun içindeki cinsel çağrışım seviyeleri, argo ve küfürlü konuşma, şiddet, alkol kullanımı ve etrafta uçuşan kopmuş uzuvların değerlendirildiği raporda tepede gördüğümüz çoğu oyun aynı zamanda en çok satanlar listesinde de tepelerde bulunuyor. Bu durumda sanırız bizi hafif şiddete meyilli, kanla fazla iç içe büyümüş bir nesil bekliyor olacak.

Çocuğumuz Manyak Olur mu?

Her ne kadar düzenli sanal şiddetin düzensiz gerçek şiddetin önünü kestiği gibi çok makul bir teori varsa da, genellikle girişimci protestocular bunun tam tersini savunmak ve kabul ettirmek konusunda oldukça usta. Her ne kadar The Timothy Plan tarafından yapılan yayında herhangi bir fikir aşılanmaya çalışılmıyorsa da, elbette lafın getirilmek istendiği nokta “çocuklarınızı bu kadar şiddete alıştırırsanız ileride psikopat seri katil olmalarından siz sorumlu olursunuz” düşüncesinden başka birşey değil.

:: Oyunlar sizi şiddet müptelası yaptı mı?

Bilgi için: Araştırma metni (2 MB, PDF, İngilizce)

 

 

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Şeytan Bunun Neresinde?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bazen sanalla gerçeği karıştıranlaryüzünden çok kötü olayar olabliyor..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    çok yanlış bir düşü***** içindeki şiddeti dışa vurmadıkça rahat ***** yapmanın en iyi yoluda sanal ***** gerçeği karıştıranlar hariç)

" Şeytan Bunun Neresinde? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şeytan Bunun Neresinde? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şeytan Bunun Neresinde? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "