Okunma

Özbekistan’da UCELL, Netaş’ı Tercih Etti


07 Temmuz 2014 Pazartesi 14:04
Özbekistan’da UCELL,  Netaş’ı Tercih Etti

Özbekistan’ın mobil operatörlerinden biri olan TeliaSonera’nın iştiraki Ucell’in şebekesinde; hızla artan abone sayısı, internete bağlantı trafiğinin yükselmesi ve artan akıllı cihaz sayısına bağlı olarak, omurgada ihtiyaç duyulan paket anahtarlama cihazlarını Netaş sağlayacak.

Netaş, mevcut paket anahtarlama sisteminin yerine Cisco ASR5K sistemini yerleştirerek, gerekli tüm konfigürasyon ve entegrasyon çalışmalarını üstlenecek. Entegrasyon çalışmaları sırasında, Ucell abonelerinin aldığı 3G/2G servisleri kesintiye uğramayacak.

Aboneler aldıkları servisleri, projenin tamamlanmasının ardından, daha yüksek bir bant genişliğiyle kullanabilecek. Önümüzdeki dönemde 4G servisleri için gerekli konfigürasyon ve entegrasyon çalışmaları da, Netaş tarafından gerçekleştirilecek. Ucell, 10 Gigabit seviyesindeki arayüzleri içinde barındıran çözüm sayesinde, gelecekte yaşayacağı abone artışını karşılayarak, yüksek paket trafiğini taşıyabilecek bir kapasiteye ulaşacak.

Netaş’ın, TeliaSonera’yla daha önce başarılı işbirliklerine imza atmış olması ve her iki şirket arasındaki güven ilişkisi, Ucell’in Netaş’ı tercih etmesinde büyük rol oynadı.

:: Ucell’in NETAŞ ile yaptığı iş birliği için düşünceleriniz nelerdir?

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Özbekistan’da UCELL, Netaş’ı Tercih Etti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bilip bilmeden konuşma lütfen ben 3 defa gittim özbekistana eşimin çocuğu orda heryere viber skype üzerinden rahat konuşuyoruz bi orayla konuşamıyoruz kalite çok aşağılarda

  2. SDN Okuru dedi ki:

    o azercell değilmiydi yaa

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Adamların gsm operatoru bızımkınden daha ıyı

" Özbekistan’da UCELL, Netaş’ı Tercih Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Özbekistan’da UCELL, Netaş’ı Tercih Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Özbekistan’da UCELL, Netaş’ı Tercih Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "