Sony’den yeni katlanabilir telefon patenti


23 Temmuz 2019 Salı 13:48
Sony’den yeni katlanabilir telefon patenti

Sony mobil cihaz pazarında istediği yeri yakalayamamış olsa da çalışmalarına hızla devam ediyor. Fakat yeni çalışması basınç algılayabilir Sony katlanabilir telefon patenti oldukça dikkat çekecek gibi duruyor.

Özel sensörlü Sony katlanabilir telefon patenti sızdırıldı!

Katlanabilir telefon konusunda birçok firma farklı adımlarla yeni teknolojiler sunmaya devam ediyor. Her ne kadar gerçekten kullanıma sunulabilecek, sağlam bir cihaz bulunmasa da yakın zamanda Huawei’nin de, Samsung’un da katlanabilir telefonlarını piyasaya sürmesi bekleniyor.

Yani katlanabilir akıllı telefon fikri teoride yeni bir şey değil. Bugün ise LetsGoDigital tarafından Sony’nin yeni bir katlanabilir telefon patenti tespit edildi. Katlanabilir akıllı telefonlar fikri teoride yeni bir şey değil.

Bu yeni Sony patenti, ön panelde olduğu gibi arka panelde de ekranları bulunan katlanabilir bir cihaz gösteriyor. Aslında bu noktada diğer katlanabilir telefonlardan çok da ayrışmıyor. Ama bu kavramsal cihazla ilgili en ilginç şey, sensörlerle gömülü gösterge paneli.

Özel sensörlü Sony katlanabilir telefon patenti sızdırıldı! - ShiftDelete.Net

En az üç sensöre sahip olan cihazın basınç sensörü, hızlanma sensörü ve sıcaklık sensörü barındırması bekleniyor. Cihaz ayrıca fotoğraf sensörü ve direnç sensörü olarak adlandırılan iki isteğe bağlı sensöre de sahip olabilir. Fakat bu sensörlerin tam olarak nasıl çalıştığı konusunda bir bilgi yok.

Bu sensörlerin asıl amacının kullanıcıların cihazı nasıl tuttuğunu ve ne sürede tuttuğunu ölçmek olduğu düşünülüyor. Yani cihaz kullanıcının kullanımına göre arayüzündeki simgeleri ve uygulamaları daha erişir hale getirerek kullanım deneyimini geliştirecek.

Özellikle kullanıcıların cihazı tuttukları ellerinin ekran üzerindeki hiçbir şeyin üstüne gelmemesini sağlayarak ekranın görünür kısmını daha kullanışlı bir hale getirecek. Sony’nin yakın zamanda bu cihazı tanıtması bekleniyor. Fakat şirket, Galaxy Fold ve Huawei Mate X gibi rakiplerini göz önüne aldığında fark yaratıcı birkaç özellik daha eklemeyi planlıyor olabilir.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Ne meraklıymışssınız katlamaya

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Sony sen önce düzgün bir telefon çıkar ondan sonra katlanabilir telefona odaklan.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

KAT LANA RAK HERAN KAT LANA RAK

" Sony’den yeni katlanabilir telefon patenti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den yeni katlanabilir telefon patenti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den yeni katlanabilir telefon patenti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme