Okunma

Özgür Ansiklopedi Wikipedia Çöktü


06 Ağustos 2012 Pazartesi 14:00
Özgür Ansiklopedi Wikipedia Çöktü

Wikipedia, Pazartesi günü akşamüstü saatleri itibari ile tüm dünya genelinde erişim problemleri yaşamaya başladı. Pek çok ülke ve sosyal medyada hızlıca konuşulmaya başlanan Wikipedia‘ya erişim problemi şu an yaz aylarını yaşandığımızdan durumun öğrenciler için sorun teşkil etmeyeceğini belirten eğlenceli yorumlara da sebep oldu.

Wikimedia’dan açıklama

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Wikimedia Foundation‘ın (Wikimedia Vakfı, Wikipedia‘nın sahibi olarak kabul edilebilir) yaptığı açıklamaya göre, sorun sunuculardan kaynaklanıyor. Sorunun çözülmesi için mühendisler üzerinde çalışmayı sürdürüyor.

Wikipedia alternatifleri gündemde

Bu arada kullanıcılar da Wikipedia alternatiflerine yönlenmeye başladı. Bu alternatiflerden en çok tercih edilenleri ise Encyclopedia.com ve Britannica.com.

GÜNCELLEME: Wikipedia, hızlı müdahale ile yeniden erişime açıldı.

:: Özgür Ansiklopedi Wikipedia Çöktü
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Özgür Ansiklopedi Wikipedia Çöktü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    şimdi ananymomous mu ne çıkar ben hackledim diye. evet türk versiyonlarıda var. ama şunu söyleyeyim ki ben hackledim.

" Özgür Ansiklopedi Wikipedia Çöktü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Özgür Ansiklopedi Wikipedia Çöktü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Özgür Ansiklopedi Wikipedia Çöktü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "