Okunma

Özgür Web Günleri Başlıyor


12 Ekim 2010 Salı 09:45
Özgür Web Günleri Başlıyor

Ücretsiz ve kullanıcılar tarafından geliştirilebilen yazılımların ülkemizdeki kullanıcıları aynı zamanda farklı bir misyona da sahip. Bilgisayar kullanıcıları arasında pek fazla bilinmeyen açık kaynak kodlu yazılımları tanıtmak için uğraşan kullanıcılar çeşitli organizasyonlar düzenliyor.(Yeni Ubuntu Karşımızda!..)

Linux Kullanıcıları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu tarafından hazırlanan Özgür Web Teknoloji Günleri, bu cuma günü ziyaretçilere kapısını açacak.

 

 

Kullanıcılar Yeni Programlar Öğrenecek

15 -16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu organizasyonda, PHP programlama dili, Symfony, Zend, CodeIgniter, Obullo çatılarının yanı sıra Facebook yazılımları geliştirme, Put.io ve Turkcell Mobil Ödeme Altyapısı kurumsal uygulama örnekleri de katılımcılara tanıtılacak.

Java programcılarını JBoss/Seam ve Graymound atölyeleri, Hibernate çatısı, Apache Cassandra, Primefaces oturumlarının yanı sıra, Python programlama dilinin Django ve Turbogears, Ruby/Rails ve Erlang üzerine de konuşmalar yapılacak.

İçerik yönetim sistemleri konusunda ise katılımcılar Drupal ve WordPress programlarını tanırken,  özgür web uygulama güvenliği ve mobil web uygulama geliştirme başlıklarını da inceleyebilecekler. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikle ilgili daha fazla bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz…

:: Özgür Web Teknoloji Günleri’de katılacak mısınız?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Özgür Web Günleri Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Özgür Web Günleri Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Özgür Web Günleri Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "