Okunma

Özgür Yazılım Nasıl Pazarlanır?


25 Kasım 2008 Salı 11:43
Özgür Yazılım Nasıl Pazarlanır?

Özgür yazılım iş modelinin geçerliliğini ispat ettiği bir dünyada, özgür yazılım geliştiricilerinin iş modellerinin çalışması için artık daha dikkatli planlar yapması ve stratejiler geliştirmesi gerekiyor. Program için sadece bir indirme linki koymak, günümüz dünyasında artık iş modelinin çalışması için yetmiyor ve geliştiricilerin yazılımları ile uğraşırken, bilinen pazarlama yöntemlerini toplululuk yönetimiyle de birleştirip ciddi bir stratejinin içine girmesi gerekiyor.

Seminerin İçeriği Nedir?

Sandro Groganz, vereceği seminerde bu stratejinin gelişiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini, müşterilerin bir özgür yazılım projesine katkı veren insanlara nasıl dönüştürüleceğini örnekleriyle birlikte anlatacak ve özgür yazılımın pazarlamaya gereksinim duyup duymadığı sorusuna da cevap arayacak.

Sandro Groganz

TÜBİTAK UEKAE ve IBM-Bilgi CAS işbirliği ile yapılacak olan seminer, 27 Kasım 2008 Perşembegünü saat 13:00‘da Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü‘nde gerçekleşecek ve katılım ücretsiz olacak.

:: Seminere siz de katılmayı düşünüyor musunuz?

Yazan: Ruşen Göbel
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Özgür Yazılım Nasıl Pazarlanır?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yazık çalışıyoruz katılamayacağız.. Notlar çıkartan olursa bana atsın..

" Özgür Yazılım Nasıl Pazarlanır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Özgür Yazılım Nasıl Pazarlanır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Özgür Yazılım Nasıl Pazarlanır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "