Okunma

P2P Sistemine Güvenmemeli miyiz?


03 Ağustos 2009 Pazartesi 07:27
P2P Sistemine Güvenmemeli miyiz?

Yıllardır internet üzerindeki en popüler dosya paylaşım sistemi olan P2P (Peer to Peer), kullanıcıların gizli bilgilerini de paylaştığı konusunda ciddi dedikoduların odak noktası haline geldi. LimeWire CEO‘su, geçtiğimiz günlerde bir kongredei kendi P2P ağının güvenliği konusunda bir konuşma yaptı.

 


P2P sistemi ile dosya paylaşımı sanıldığı kadar güvenli değil mi?

Konuşmasında gizli bilgileri çalan kullanıcılar ile ilgili olarak da “bu tür kötü niyetli kullanıcılar, ağımızdan banlanıyor fakat tamamen önleyebilmek için insanüstü bir çalışma göstermek gerekli” dedi. Bu tür açık ağlarda güvenliğin büyük sorun olması beklenen bir şey, fakat sistemler kendi güvenliklerini oluşturmadığı sürece kullanıcılar da mağdur durumda kalıyor.

:: P2P sistemini kullanıyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" P2P Sistemine Güvenmemeli miyiz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere P2P Sistemine Güvenmemeli miyiz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda P2P Sistemine Güvenmemeli miyiz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "