Okunma

Pahalı LCD TV’ler Hapse Götürdü!


28 Nisan 2009 Salı 06:00
Pahalı LCD TV’ler Hapse Götürdü!

LCD panellerin bir dönem neden abartı derecede pahalı olduğunu hiç merak ettiniz mi? İsterseniz bir de LG Satış ve Pazarlama Başkan Vekili Bock Kwon‘a sorun. Zira kendisi, TV ve bilgisayarlardaki LCD panellerde dünya çapında bir fiyat tespiti komplosunun sorumlusu olduğu gerekçesiyle ABD’de 12 ay hapis ve 30 bin dolar para cezasına çarptırılmış durumda.

Neler Dönmüş Serhat?!

Aralarında Sharp, Chungwa ve Hitachi‘nin de bulunduğu fiyat tespit karteli, TFT-LCD panel fiyatlarını aynı anda değiştirerek rekabeti ortadan kaldırıp, tüketicilere LCD ekranları olması gerektiğinden pahalıya sattıkları için toplamda 616 milyon doların üzerinde para cezasıyla cezalandırıldı, dört kişi hapis cezası aldı. Bu komplodan LG‘nin hissesine ise 400 milyon dolarlık ceza düştü.

:: Bu komplo adı geçen firmalara güveninizi etkiledi mi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Pahalı LCD TV’ler Hapse Götürdü!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ıjp

  2. SDN Okuru dedi ki:

    iyi olmuş

" Pahalı LCD TV’ler Hapse Götürdü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pahalı LCD TV’ler Hapse Götürdü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pahalı LCD TV’ler Hapse Götürdü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "