Okunma

Pakistan’dan YouTube Yasağı


24 Şubat 2008 Pazar 22:00
Pakistan’dan YouTube Yasağı
Pakistan’da devletin "dince küfre giren eylemleri içeren videolar barındırması" sebebiyle YouTube.com adresine erişimi kesmesi, dünya çapında yankı uyandırdı. Her ne kadar hükümet görevlileri olayı fazla detaylandırmasa da, olayın sebebinin YouTube’da bulunan bazı videolarda, Danimarkalı gazetelerin bu ayın başında tekrar yayınladığı ve Hz. Muhammed’i ve İslam dinini küçük düşürücü içeriğe sahip olan karikatürlere yer verilmesi olduğu belirtiliyor.

Bu arada, bir not olarak, olayın Danimarka’yla olan bağlantısının, sadece bu ülkede gazetelerin hakaret ile fikir beyan özgürlüğü arasındaki ince çizgiyi test ede ede bitirememeleri olduğunu belirtmek isteriz. YouTube’a erişim yasağı öncesinde, Pakistan’ın birçok yerinde, gazetelerdeki karikatürlerin yeninden yayınlanmasını protesto için binlerce kişi sokaklara dökülmüş, bolca bayrak yakılmıştı.


SDN –
http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Pakistan’dan YouTube Yasağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pakistan’dan YouTube Yasağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pakistan’dan YouTube Yasağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "