Okunma

Palit’ten Kendine Özgü Soğutucu


31 Ekim 2007 Çarşamba 14:00
Palit’ten Kendine Özgü Soğutucu
Şimdiye kadar verdiğimiz 8800 GT haberlerini incelediğinizde üreticilerin genellikle tek slot ve üstü kapalı bir soğutucu yapısını benimsediğini görebiliyorsunuz. Nvidia’dan farklı tasarlanmış bile olsalar (ki birçok üretici bu konuda bir yorum yapmadığına göre birçoğunun bileşen yerleşimi konusunda referans tasarıma uygun hareket ettiğini söyleyebiliriz) soğutucu konusunda kartın tamamını kaplayan tek yuvalık bir soğutucu kullandığını görüyoruz. Palit ise bu konuda kendi deneyimini kullanıcılara aktarmak istemiş olsa gerek, değişik bir soğutucuyla karşımıza çıkıyor.

Daha Geniş Yapraklar

Zamanında işlemci soğutucularında kullanılmaya başlayan ve amiyane tabirle çiçek gibi açılan bu soğutucuda ısının dağılacağı yüzey alan daha fazla. Belki açıkta bulunması da soğutma performansına bir katkı yapıyor olabilir. Ayrıca belleklerin üzerleri soğutucu tarafından kapsanmasa da ısı dağıtıcılar yerleştirilmiş durumda. Diğer taraftan bu çözüm, görünene göre bir slottan biraz daha fazlasını kaplıyor.

Bilgi için: Palit
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Palit’ten Kendine Özgü Soğutucu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Palitin ne yaparsa yapsın almayın sanki bundan önceki soğutucuları çok güzelmiş gibi bide kendi soğutucusunu yapıyo
    ben kullandığım için nasıl birşey olduğunu biliyorum

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Normal 8800gt standart tasarımı tek slot kaplarken maşallah palitinki çift slot kaplıyor ve görünümü berbat. Zotac 8800gt amp bence en iddialı ürün olur. Hele yanıp sönen nvidia yazısıda var mod yapanlar için çok güzel bir tasarım.

" Palit’ten Kendine Özgü Soğutucu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Palit’ten Kendine Özgü Soğutucu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Palit’ten Kendine Özgü Soğutucu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "