Okunma

Palm’in Yeni Windows Denemesi


22 Nisan 2009 Çarşamba 18:58
Palm’in Yeni Windows Denemesi

Windows Mobile 6.1 Professional Edition‘la gelen Palm Treo Pro için ilk söyleyebileceğimiz tasarımına bir hayli özen gösterildiği. Sunduğu özelliklerle tam bir iş telefonu olan Treo Pro için Palm yetkilileri iş ve günlük kullanım için dengeli bir ürün ürettik yorumunu yapıyor.


Treo Pro, bir iş telefonu için oldukça şık bir tasarıma sahip.

Mobil Outlook, Word ve Excel gibi tipik Windows Mobile özelliklerini listesinden çıkarmayan ürün dahili GPS ve kablosuz ağ desteği ile iş dünyasının ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor. Ürünün e-posta desteği ise Microsoft’un diğer servislere karşı daha rahat davrandığının bir işareti olarak kabul edilebilir. Treo Pro kullanıcıları, sadece üç adımda POP3 destekli e-posta hesapları dışında Gmail ve Yahoo! Mail hesaplarını da rahatlıkla sisteme ekleyip kontrol edebiliyor.

Palm‘in biz iş ve günlük kullanım için dengeli bir ürün ürettik iddiası müzik ve video kısmında hayat buluyor. Windows Media Player Mobile’ın yüklü olarak geldiği sistemde fotoğraf ve videolarınızı rahatlıkla arşivleyebiliyorsunuz. Üründe microSDHC kart desteği bulunması ise yeni teknolojileri kullanma konusunda cömert davranıldığını gösteriyor.

Teknik Özellikler

Palm, üründe işlemci olarak 400 MHz’lik Quallcomm MSM7201 kullanıyor. 320×320 piksellik canlı renklere sahip dokunmatik ekran kullanımı kolaylaştırıyor. HSDPA, UMTS, EDGE, GPRS gibi piyasada bulup da kullanabileceğiniz hemen hemen tüm standartları destekleyen Treo Pro’nun eleştirilebileceği tek yön belki de kamerası. 2 megapiksellik 8x dijital yakınlaştırmaya sahip kamera telefonla fotoğraf çekmekten hoşlananların somurtmasına yol açabilir. Ama bu telefonun daha çok iş amaçlı üretildiği düşünüldüğünde kabul edilebilir bir kayıp olarak nitelendirmek de mümkün.


320×320 piksellik ekran renk konusunda sıkıntı yaratmıyor.

256 MB’lık hafıza ise piyasada GB’lar seviyesinde kapasite sunan telefonlar olduğu düşünüldüğünde surat astırabilir. Palm bu durumu microSDHC kart desteği ile sunuyor. Desteklenen maksimum kapasitenin 32 GB olduğunu belirterek asılan suratlarınızı yeniden gülümsetmeyi başarabiliriz sanırız. 1500mAh’lik lityum iyon pil yeterli seviyede. Treo Pro, bu pil ile 5 saat konuşma ve 250 saat bekleme süreleri sunuyor. Dünya üzerinde 20 ülkede satılan, ancak henüz ülkemizde sunulmayan Treo Pro’nun Avrupa’daki satış fiyatı ise 400 Euro seviyesinde. Daha fazla detay için yazının devamındaki fotoğraflara göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

:: Treo Pro’yu beğendiniz mi?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Palm’in Yeni Windows Denemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Palm’in Yeni Windows Denemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Palm’in Yeni Windows Denemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "