Panasonic’ten Tesla’ya dev yatırım!


2016-12-28 19:30:00
Panasonic’ten Tesla’ya dev yatırım!

Panasonic, Tesla ile olan ortaklığını 260 milyon dolarlık yatırım ile daha da derinleştirmek istiyor. Japon teknoloji devi, Tesla ile güneş hücresi üretmek için 260 milyon dolarlık yatırım yaptığını yaptığı açıklamayla doğruladı.

Panasonic’ten 260 milyon dolarlık yatırım!

Hatırlayacağınız üzere Tesla, evlerin çatılarına güneş enerjisi paneli kuran SolorCity‘yi, 2.2 milyar dolara satın alarak, elektrikli otomobillerin, evlerde üretilen güneş enerjisi ile şarj edilebilmesi için çalışmalara başlamıştı.

Bu önemli proje için ortaklık yapmaya hazırlanan Panasonic, Buffalo’da bulunan Tesla fabrikasında fotovoltaik güneş hücreleri üretmek için tam 260 milyon yatırımda bulundu.

16-12/28/resized_77371-6df84170teslapanasonic.jpg

Panasonic yetkilileri,Buffalo‘da bulunan Tesla fabrikasında, 1400 kişiye iş imkanı sağlanacağını da kamuoyuna bildirdi.

Elektrikli otomobil kullanıcılarının araçlarını evlerinde ürettiği güneş enerjisi şarj edebilmek için attığı önemli adımda Tesla’nın hisseleri, Panasonic ile yaptığı dev anlaşma ile New York borsasındaki hisselerinde yüzde 4.2 artış gösterdiği gözlemlendi.

::Panasonic’in yatırım hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaydet


 • yazarDeniz Aslan

  Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Panasonic’ten Tesla’ya dev yatırım!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Ulan adamlar nelerle ugrasiyor be helal olsun

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Param olsa ben de de Teslaya yatirim yapardim. Bu liseli Panasonik iyi ediyor.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   zaten tesla başından beri panasonic ile çalışıyor. yani o model s'lerin bataryalarının içinde bildiğimiz kalem pil tarzı piller var bunlar yan yana dizilerek arabanın bataryası oluşturuluyor. o piller de panasonic'den geliyor. gigafactory de panasonic ortaklığı ile kurulmuştu. haberde de denildiği gibi yatırım yaparak ortaklığı arttırıyorlar iyi de oluyor bence.

  Yorum yazın