Pandemi önlemlerine karşı gelen uygulama kaldırıldı


30 Aralık 2020 Çarşamba 21:15
Pandemi önlemlerine karşı gelen uygulama kaldırıldı

Apple, Covid-19 salgını sırasında özel partileri teşvik ve organize eden Vybe Together isimli iOS tabanlı uygulamayı App Store’dan kaldırdı. Uygulamanın yaratıcıları, kaldırma işleminin bizzat Apple’ın inisiyatifi doğrultusunda yapıldığını belirtti. Kullanıcılar ise durumdan hoşnut değil. 

Sosyal mesafeyi hiçe sayan Vybe Together kaldırıldı

Kendini parti yapmak, düzenlemek ve bulmak için kurulan özel bir topluluk olarak adlandıran Vybe Together isimli uygulama, pandemi kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle App Store’dan kaldırıldı. Bunun yanında TikTok’taki hesabı da silinen uygulamanın yaratıcıları, The Verge’e verdikleri demeçte uygulamayı kaldıranın bizzat Apple olduğunu belirtti.

pandemi-kurallarina-uymayan-vybe-together-kaldirildi

Her ne kadar platformdaki hesabı kapatılmış olsa da şirket, Instagram üzerinden yaptığı açıklamada App Store bizi alt etti. Geri geleceğiz. Güncel kalmak için takip edin” ifadeleriyle kendisini özletmeyeceğinin sinyallerini verdi. Uygulamayı kullananlar ise bu olaydan üzüntü duyduklarını belirtti.

Uygulamanın çalışma sistemi ise kullanıcıların Instagram profillerini eklemeleri ve parti yaptıkları fotoğrafları göndermesiyle aktif oluyor. Uygulama tarafından işlemler etkinleştirildikten sonra, diğer kullanıcılar partilere katılmak için başvurabiliyor ve katılımları partiyi düzenleyenlere gönderiliyor. İstekleri onaylanan kişiler söz konusu etkinliğin 2 saat öncesinde ilgili adresin bilgilerini almış oluyor. 

Öte yandan TikTok, kendi uygulamasında yalnızca 139 takipçisi ve 3 videosu bulunan sayfayı topluluk kurallarını ihlal ettiği için kaldırıldığını söyledi. Bilindiği üzere Amerika’da Covid-19 pandemisinin getirdiği sosyal mesafe kuralları çerçevesinde parti gibi çok fazla insanın bir araya geleceği etkinliklere izin verilmiyor.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Kaldırması da yayıncıya hak ihlali

" Pandemi önlemlerine karşı gelen uygulama kaldırıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pandemi önlemlerine karşı gelen uygulama kaldırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pandemi önlemlerine karşı gelen uygulama kaldırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme